Kihlveokontori analüütikud: EKREIKE koalitsioon saab teoks 

Eesti,
©Madis Veltman/Ekspress Meedia
Kihlveokontorid toovad ennustused spordist üle ka poliitikasse.

Uus loodav valitsuskoalitsioon sai toetust päris ootamatust kohast.

Betsafe’i ennustusportaali analüütikute hinnangul leiavad Keskerakond, Isamaa ja EKRE koalitsioonikõnelustel suure tõenäosusega ühise keele ning moodustavad koos uue valitsuse. Riigikogu valimised võitnud Reformierakond jäetakse sootuks valitsusest välja.

Baltimaade suurima ennustusportaali Betsafe analüütiku Ivan Špoli sõnul on Eesti poliitmaastik olnud valimiste järgselt tulvil erinevatest pöördkäikudest, mis saavad koalitsioonikõneluste käigus ilmselt ka järje, sest portaali hinnangul moodustavad 53% tõenäosusega uue valitsuse Keskerakonna, EKRE ja Isamaa.

„Võimaliku koalitsiooni osas on läbirääkimised alanud ning meie hinnangul suudetakse veel mõni nädal tagasi võimatuna näiv kolmikliidu valitsus ka moodustada. Igatahes on täna selge, et koalitsiooni kokkupanek pole enam Reformierakonna kätes ning valimisvõidust hoolimata tuleb neil 55% tõenäosusega jääda opositsiooni,“ ütles Špol.

Portaal on välja pannud ennustused ka teiste võimalike koalitsioonide kohta. Näiteks Reformierakond, sotsiaaldemokraadid ja Isamaa moodustavad Betsafe’i hinnangul valitsuse ligikaudu 28% tõenäosusega. Reformierakonna ja Keskerakonna koalitsiooni tõenäosuseks peavad analüütikud vaid 15%.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused