Kits kärneriks – neomarksistlik härrassotsist välisminister Mikser räägib tõest ja valest

Eesti,
©Robin Roots/Õhtuleht
Härrassots Mikser provokatsiooni ootel.

Sotsist poliitiku sõnavõtte ei ole üldjuhul mõtet kommenteerida, kuid tõe huvides võib seda vahel teha.

Lääneriike haaranud populismilaine üheks põhjuseks on demokraatiate suutmatus tulla toime tõejärgse maailma ja uut moodi toimiva inforuumiga, leiab välisminister Sven Mikser.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Ma arvan, et väga suur annus selles on täiesti muutunud inforuumil, milles me elame,” ütles Mikser vastuseks BNS-i küsimusele, miks on paljudes riikides populistlikud liikumised ja erakonnnad nii tugevaks kasvanud. “See, et tegelikult on tekkinud niiöelda tõejärgne maailm, kus infotulv on tohutu suur ja väga paljudes meediumites on inimestel võimatu vahet teha, mis on tõde ja mis on vale, mis on objektiivne, kontrollitud faktidel põhinev lugu ja mis on konspiratsiooniteooria,” rääkis välisminister.

Mikser kahtlemata ei tunnista, et tõejärgse maailma on loonud need vasakäärmuslikud ja vasakliberaalsed jõud, keda esindab tema. Objektiivne, faktidel põhinev, ei ole olnud kogu see rändepakti tegelikkuse kajastus, mida on juhtinud Mikseri kontrollitav välisministeerium. Just seal on trollid kokku pannud täiesti vale pakti tõlke ja selle meediasse paisanud. Samas on just Mikser pidevalt varjanud rändepakti ettevalmistamise kulgu ning vassinud selle arutamise üle Riigikogu komisjonis ja valitsuses.

Mikser arutleb õigesti Venemaa propaganda salakavaluse üle, kuid ei tunnista seda, kui valelikult, ülbelt ja varjatult tegeleb libauudiste ja otseste valede levitamisega Euroopa liberalismi kaaperdanud neomarksism, mida esindavad ka sotsid – kõik oma kuritegelikud teooriad, ideoloogia ja väärõpetused sokutatakse Lääne meediaruumi räigelt, kuid samas salakavalalt sisse, nii et massid lähevad midagi märkamata humanismi alla peidetud verejanuga kaasa.

“Me ei saa täna enam eeldada, et katsed väljastpoolt meie ühiskonnas pingeid tekitada, piirduksid ainult keele- ja kodakondsuse küsimustega. On kindlasti ka mitmeid teisi teemasid, kus – alates niiöelda traditsioonilise perekonna kaitsmisest kuni rändeküsimusteni – ka Eesti ühiskonnas on tegelikult võimalik väga kiiresti ja mitte ilmtingimata väga faktipõhiselt pingeid üles kütta,” tõdes välisminister. “Nii on ka need teemad Eesti ühiskonnas sellised, kus kahtlemata on võimalik täiendavalt õli tulle valada, kui see kellelegi tundub kasulik,” lisas Mikser.

Just Mikser ja sotsid on rändeküsimuse ja homoagenda tegeliku ulatuse maha vaikinud, inimestele nii olulised teemad tahaplaanile lükanud – välisminister ise on paljudes küsimustes ebaõiget infot levitades pinged üles kütnud. Sotsid valetavad häbematult seal, kus see neile kasulik on. Tuletagem meelde, et sisuliselt kõik erakonnad peale Keskide ja sotside on arvamusel, et pärast vassimisi rändepakti ümber peaks minister tagasi astuma. Ainult kartus valitsuse lagunemise ees hoiab kartellierakondi valetajast välisministrit poliitilisse prügikasti heitmast.

Välisminister tunnistas, et lisaks tõejärgsele maailmale võib siiski üheks populistlike jõudude tõusu põhjuseks olla ka sotsiaalmajanduslik seisak paljudes riikides. “Ma arvan, et kindlasti on selle põhjuste hulgas päris suur annus tajutud sotsiaalmajanduslikku stagnatsiooni mõnedes riikides, kus inimesed näevad, et nende suhteline heaolu, nende suhteline toimetulek aastakümnete või isegi põlvkondade jooksul ei parane,” märkis sotsiaaldemokraadist minister.

Mikser on muidugi võimetu nägema pilti laiemalt – just massiimmigratsioon on lääneriigid ummikusse viinud, kus tohutu hulk ühiskonna loodud väärtustest läheb majandusmigrantide poputamisele, ja rändepaktiga seoses need kulutused kasvavad veelgi, saates heaoluühiskonnad minevikku. Aga see on vesi sotside veskile, sest marksism on alati seal pinda kinnitanud, kus vaesus pingeid suurendab – sotsialistlikke revolutsioone tehaksegi jõupositsioonilt.

Eestis kasutavad sotsid ära oma valitsuses olekut, et tõrjuda süüdistusi populismis – tegelikult on nendesugused alati elanud oma täieliku võrdsuse nõuetega populismi tuultes. Eesti sotsid on lisaks veel näidanud, et nemad ei kõhkle vägivalda kasutamast – provokaator Tarandi võimas etteaste näitas marksistlikku tulevikku SDE juhtimisel. Osales ju vägivallatsemise korraldamises ka Mikser isiklikult!

Eesti iseseisva välispoliitika olematuks teinud ja teiste käskudele tugineva diplomaatilise alandlikkuse loonud minister Mikseri koht pole võimu juures ja ilmselt läheb ta hiljemalt märtsis musta plekina Eesti välispoliitika ajalukku!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused