Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kliimaminister Michal tahab automaksu, mis lööb vaesematele noa selga

-
18.08.2023
Auto on Eestis pigem tarbenähtus ja selle maksustamine oleks hoop enamikule inimestest.
© Uued Uudised

Plaanitav automaksu idee on nii sõge, et lisaks rahva vastuseisule on ajanud tülli ka presidendi ja valitsuse ning nüüd purelevad juba Reformierakonna ministrid selle ümber omavahel. Ja aina hullemaks läheb.

Kliimaminister Kristen Michal saatis rahandusminister Mart Võrklaevale kirja, milles teatas sisuliselt, et ükski nende väljapakutud automaksuvariant ei ole vastuvõetav.

BNS teatab, et Michali sõnul ei täida mootorsõidukimaksu seaduseelnõu väljatöötamiskavatsuses välja pakutud lahendused kliimaeesmärke ehk ei muuda Eesti sõidukiparki keskkonnasõbralikumaks. Tema soovib CO2-põhist maksu ehk leiab, et mootorsõidukimaks peaks võtma oluliselt rohkemal määral arvesse sõiduki keskkonnamõjuga seotud näitajaid.

Ka soovib kliimaministeerium rõhutada asjaolu, et registreerimismaksu juures vanusekoefitsiendi arvestamine soodustab vanemate sõidukite importi. “Esiteks arvestades, et aastate jooksul on sõidukite heitmetega seotud nõuded läinud järjest rangemaks, on vanemad sõidukid oma olemuselt keskkonda saastavamad. Sama on ka ohutusalaste nõuetega, mida aastate jooksul on oluliselt täiendatud. Eesti sõidukipargi keskmine vanus on niigi Euroopa Liidu üks suurimaid ning  kehtestatava maksu tulemus ei tohi viia keskmise vanuse kasvule, pigem vastupidi. Seetõttu me ei toeta registreerimismaksu puhul ühelgi viisil vanuse komponendi arvestamist,” toonitas Michal.

See tähendab lööki just vähemjõukatele inimestele ehk kõrgemat maksu vanadele autodele.

Tänaseks on automaksu vastu kogutud juba kaugelt üle 50 000 allkirja.