Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Koalitsioon otsib kompromissi, aga hilja juba

-
27.06.2023
Toomas Kivimägi
© UU

Riigikogu juhatus hakkab täna arutama, mida võtta ette obstruktsiooni ajal opositsiooni esitatud sadade eelnõude ja arupärimistega. Opositsioon pole nende tagasi võtmisest huvitatud.

Riigikogu esimees Lauri Hussar (Eesti 200) ütles ERR-ile, et sadade eelnõude ja arupärimiste saatuse osas tuleks otsida opositsiooniga kompromissi.

EKRE esimees Martin Helme ütles, et kompromissi oleks pidanud opositsiooniga otsima varem.

“Kus see kompromiss on, kui koalitsioon tegi ära kõik, mida ta tahtis. Tegi seda jõuvõtteid kasutades, sai kätte, mida ta tahtis ja istub maha ja ütleb, et hakkame nüüd headeks või? Ei hakka. Kompromissikoht oli ikka enne, siis kui neid eelnõusid menetleti,” rääkis Helme.

Ka Isamaa esimees Urmas Reinsalu ei näe põhjust, miks peaks eelnõusid tagasi võtma.

Mais esitas opositsioon riigikogu menetlusse sadu eelnõusid ning ligi 600 arupärimist, millele vastamiseks on ministritel seaduse järgi aega 20 istungipäeva. Järgmine istungjärk algab aga septembris. Riigikogu aseesimees Toomas Kivimägi (Reformierakond) lubas teha teisipäevasel juhatuse nõupidamisel ettepaneku, et ministrid vastaksid arupärimistele kirjalikult.

Tema sõnul on koalitsioon valmis erakorralisteks istungjärkudest, kuid vaid siis, kui seal osaleb opositsiooni poolt vähemalt 35 riigikogu liiget.

 

Allikas: ERR