Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Koalitsioon pole endiselt valmis Riigikogus töörahu taastama

-
21.08.2023
Riigikogu koridor

Riigikogu töö näib sügisel jätkuvat nii nagu kevadel, sest koalitsioon ei kavatsegi järgi anda, mistõttu opositsioon peab jätkama venitamistaktikaga.

Opositsioonipoliitikud nõustuvad sellest taktikast loobuma vaid siis, kui koalitsioon mõned eelnõud ära jätaks ja arvestaks opositsiooni ettepanekuid riigieelarve koostamisel.

Riigikogu juhatus ootas tänaseks opositsioonierakondadelt vastust, millised kevadel esitatud eelnõud ja arupärimised oleks nad nõus tagasi võtma. Sama on küsinud juhatus opositsioonilt ka varem.

EKRE esimees Martin Helme on juba varem juhatusele oma seisukohtadega kirja saatnud, mis peaks olema üheselt mõistetav. Tema sõnul tuleks kõigepealt koalitsioonil mõni kevadel heaks kiidetud seadus tagasi võtta ja siis oodata opositsiooni poolt vastukäiku.

“Meie jaoks on loomulikult tähtis, et see homoseadus oleks tühistatud. Aga ka maksuseaduste osas peaks mingi kokkuleppe saama, et riigieelarve lugemise ajal saaks mingeid kehtestatud makse tühistada. Kui nüüd räägitakse meile seda, et aga me tulevikus mingites osades jätame midagi tegemata – mõned eelnõud, millest juttu on olnud, nagu vihakõne või mõni muu seadus, siis see on tulevik. Aga tüli on meil selle üle, mis kevadel toimus,” lausus Helme.

Ka teised opositsioonierakonnad on põhimõtteliselt sama meelt.

Riigikogu esimees Lauri Hussar peab sõnades kompromissi võimalikuks ja ütleb, et esimeseks sammuks selle suunas on see, kui opositsioon saadab juhatusele sisulised vastused. Aga, mis päriselt on, saab näha.

 

Allikas: ERR