Koalitsioonis juba mõrad: kultuurikomisjoni juhi valimisel hääled ei pidanud

Eesti,
LIINA KERSNA

Riigikogu kultuurikomisjon pidi teisipäeval valima koalitsiooni kokkuleppe järgi uueks juhiks Liina Kersna (Reformierakond), hääletuse esimene voor kukkus aga läbi ning lisavoorus valiti liisuheitmisega juhiks tagasi Aadu Must (Keskerakond), Kersna asub komisjoni aseesimeheks.

Uue võimuliidu kokkuleppe kohaselt peaks kultuurikomisjoni juhi positsioon aga kuuluma Reformierakonnale.

Must ja Kersna kogusid nii valimiste esimeses kui ka lisavoorus võrdselt hääli ning esimees ja aseesimees selgitati liisuheitmisega.

Kultuurikomisjoni kuuluvad Aadu Must, Helle-Moonika Helme (EKRE), Jaak Juske (SDE), Liina Kersna, Signe Kivi (Reformierakond), Heidy Purga (Reformierakond), Siim Kiisler (fraktsioonitu), Viktoria Ladõnskaja-Kubits (Isamaa) ja Marko Šorin (Keskerakond).

Arvestades, et Siim Kiisler on fraktsioonitu, jagunes koalitsiooni-opositsiooni häälte vahekord seega 5:3 koalitsiooni kasuks. Tegelikkuses jagunesid aga hääled 4:4, kuna üks liige lasi hääletuskasti kehtetu sedeli.

Kiisler ütles ERR-ile, et hääletas Kersna kandidatuuri vastu. Ladõnskaja-Kubits kinnitas, et jättis hääletamata.

Komisjoni istungil Musta asendanud Tõnis Mölderi sõnul näitas komisjoni istung, et koalitsioonis on ebakõlad. “Tuleb tunnustada neid saadikuid, kelle meelest ei ole kriminaaluurimise all olev Liina Kersna sobiv inimene kultuurikomisjoni juhtima. Haridusministrina langetatud otsused testihanke korraldamisel tekitasid palju küsitavusi ja tema Kaja Kallase toel upitamine juhtivale kohale mõjub äärmiselt küünilisena.”

Allikas: ERR

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused