Kodanikeühendus kutsub inimesi Haabersti hõberemmelga kaitsele

Eesti,
- Updated

Ülemäärase metsaraie ja kavandatava tselluloositehase vastu võitlev kodanikeühendus Eesti Metsa Abiks (EMA) kutsub inimesi laupäeva hommikul kaitsma Tallinnas Haaberstis ristmiku ehitusele ette jäävat hõberemmelgat.

“Kas kuulsite juba – nad olevat leidnud saemehe, kes homme [laupäeva] hommikul meie armsa paju maha peaks võtma! Aga teate, mis mina ja mitmed teised sellest plaanist arvame? Me arvame, et see on halb mõte. Väga halb mõte. Seega – homme hommikul paju all näeme,” kirjutas keskkonnaaktivist Linda-Mari Väli EMA Facebooki lehel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Tulge nii varakult, kui saate, sest juba alates kella seitsmest-kaheksast võib arboristi (?) tulekuks valmistuma hakata! Koputame rahumeelselt saemehe ja linnavalitsuse ametnike südametele, sest meie, paju alla kogunevad inimesed pole riigi ega linna vaenlased,” kirjutas Väli.

Ta märkis, et keskkonnaaktivistid toetavad oma maa kaasaegset ja healoomulist arengut. “Soovime tähelepanu tõmmata sellele, et ka Haabersti ringristmiku projekt oleks võinud säästa nii linna loodust-, loomi- kui ka inimesi, olnuks arendajal vaid veidi viitsimist kohalike oludega tutvuda ja kaasaegseid tehnoloogilisi lahendusi rakendada,” kirjutas Väli.

EMA aktivist toonitas, et kodanikel on lõpuks aeg kodumaa kaitseks koonduma hakata. “Me ütleme, et Emapuu jääb: EMA seisab Emapuu ette. Emad seisavad emapuude ette. Emad seisavad emapuude ette üle kogu maa ja metsad saavad päästetud ning meie maa saab päästetud ja lõpuks tulevad isegi noored välismaalt tagasi ning elu Eestis muutub taas elamisväärseks,” kirjutas Väli.

Politsei käis reede hommikul remmelga kaitsjatega rääkimas ning andis neile korralduse laupäeva hommikuks hiljemalt kella 8-ks lahkuda.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Marie Aava sõnul selgitasid korrakaitsjad inimestele, et seaduse mõttes on puukaitsjate tegevus omavoliline sissetung, kuna nad on piiratud ja märgistatud ehitusala keelutsoonis. “Keelualas viibinud inimestele selgitati põhjalikult rikkumise sisu ning neile tehti ettekirjutus vabastada ala homme hommikul kella 8-ks,” ütles Aava.

Karistusseadustik näeb omavolilise sissetungi eest ette rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistuse.

BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused