Kodanikeühendused: Rail Balticu viimine läbi Pärnu tooks hiigelkahju

Rubriik Eesti On
- Updated

Eesti Rooma Klubi (ERK) ja Eesti Looduskaitse Selts (ELKS) leiavad, et Rail Balticu rajamine läbi Pärnu tekitaks hiiglasliku sotsiaalmajandusliku- ja looduskahju, kuid läbi Tartu oleks selle rajamine siiski võimalik.

Rooma klubi ja looduskaitse selts rõhutasid valitsusele saadetud pöördumises, et Rail Balticu projekt, selle praegusel kujul on kindel läbikukkumine. “Tekkiv sotsiaalmajanduslik ja looduskahju on mastaapne ja pöördumatu. Ei tohi lubada kulutada avalikku raha suurejoonelise kahju tekitamiseks,” teatasid kodanikeühendused. Nad lisasid samas, et Rail Balticu rajamine läbi Tartu oleks siiski võimalik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Rail Balticu teema pole jõudnud uuriva ajakirjanduse huvisfääri,” teatas ERK peasekretär Juhan Telgmaa. “Samas oleks väga vaja avalikustada, millised poliitikud ja kõrged riigiametnikud on viinud projekti sellisesse seisu, millised on nende motiivid. Kas mingite otsustuste suhtes on üldse võimalik selgitada konkreetsed vastutajad?”

Rooma klubi ja looduskaitse selts märkisid, et kaaluvad Rail Balticu projekti vedajate suhtes kuriteoteate esitamist.

“Nimelt kulutatakse 200 000 eurot avalikku raha avalike suhete firma palkamiseks. Arvestades projekti kulgemise senist stiili, salastamisest hämamiseni, on väga tõenäoliselt selle firma ülesanne ähmastada tõde ja manipuleerida avalikkusega. Õige asja ajamise puhul pole ju mingit põhjust PR vahtu üles ajada. Kõige tõenäolisemalt on tegemist avaliku raha ebasihipärase kasutamisega, millegagi väga sarnasega näiteks (Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare trummilöömise-pildiga), millega prokuratuur juba tegeleb,” lausus Telgmaa.

BNS 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused