Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kodanikeühendused: Rail Balticu viimine läbi Pärnu tooks hiigelkahju

08.12.2016
Laadime sisu...

Eesti Rooma Klubi (ERK) ja Eesti Looduskaitse Selts (ELKS) leiavad, et Rail Balticu rajamine läbi Pärnu tekitaks hiiglasliku sotsiaalmajandusliku- ja looduskahju, kuid läbi Tartu oleks selle rajamine siiski võimalik.

Rooma klubi ja looduskaitse selts rõhutasid valitsusele saadetud pöördumises, et Rail Balticu projekt, selle praegusel kujul on kindel läbikukkumine. “Tekkiv sotsiaalmajanduslik ja looduskahju on mastaapne ja pöördumatu. Ei tohi lubada kulutada avalikku raha suurejoonelise kahju tekitamiseks,” teatasid kodanikeühendused. Nad lisasid samas, et Rail Balticu rajamine läbi Tartu oleks siiski võimalik.

“Rail Balticu teema pole jõudnud uuriva ajakirjanduse huvisfääri,” teatas ERK peasekretär Juhan Telgmaa. “Samas oleks väga vaja avalikustada, millised poliitikud ja kõrged riigiametnikud on viinud projekti sellisesse seisu, millised on nende motiivid. Kas mingite otsustuste suhtes on üldse võimalik selgitada konkreetsed vastutajad?”

Rooma klubi ja looduskaitse selts märkisid, et kaaluvad Rail Balticu projekti vedajate suhtes kuriteoteate esitamist.

“Nimelt kulutatakse 200 000 eurot avalikku raha avalike suhete firma palkamiseks. Arvestades projekti kulgemise senist stiili, salastamisest hämamiseni, on väga tõenäoliselt selle firma ülesanne ähmastada tõde ja manipuleerida avalikkusega. Õige asja ajamise puhul pole ju mingit põhjust PR vahtu üles ajada. Kõige tõenäolisemalt on tegemist avaliku raha ebasihipärase kasutamisega, millegagi väga sarnasega näiteks (Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare trummilöömise-pildiga), millega prokuratuur juba tegeleb,” lausus Telgmaa.

BNS