Kodanikuaktivistid kutsuvad Rail Balticu asjus toimuva häma üle meelt avaldama

Eesti,
- Updated

Kodanikuaktivistid korraldavad neljapäeval 26. jaanuaril 2017 kell 12.00 Tallinna vanalinnas Majandusministeeriumi ees avaliku koosoleku, mille eesmärgiks on kutsuda peaminister Jüri Ratast üles mitte allkirjastama 31. jaanuaril Rail Balticu lepingut praegusel kujul.

Koosoleku korraldajate sõnul on Rail Baltic otsus, mis puudutab meie maad ja rahvast mitte ainult praegu, vaid paljude põlvkondade jooksul. Senised keskkonna- ja sotsiaalmajanduslikud mõjuanalüüsid on aga poolikud või puudulikud ning jagatud info kallutatud. Ürituse korraldajad rõhutavad kolme peamist nõudmist: RB praegusel kujul peatada; avalikustada EV valitsuse otsuste aluseks olnud dokumendid alates 2007 aastast ja raha, mis on juba suunatud ning mida plaanitakse suunata RB lobiks (2017 = 374 miljonit), suunata tegelikeks uuringuteks ja avalikkuse ausaks teavitamiseks erinevate ekspertide, mitte poliitikute poolt.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahvaalgatusel Rail BaltiCut on plaan kokku kutsuda pädevate ekspertide probleemkoda (kaasates ka rahvusvahelisi spetsialiste). Eesti Vabariigi valitsus ei ole suutnud sellist probleemkoda kokku panna 10aasta jooksul.

UU

LOE LISAKS
Riigikogus oli arutelu keskmes Rail Balticu projekt

Illimar Paul: Eesti jaoks oleks õige valik Brüsseli poolt pakutavast valgest elevandist loobumine

Priit Humal: Rail Balticu saladokumendid tuleb avalikustada ning trassi planeerimisel arvestada ühiskonna ja ekspertide arvamusega

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused