Kodune idüll Süüria moodi: peksmine, alandamine ja katse naine surnuks põletada

Moslemi naineMoslemi naine

Lasnamäel oma naist pisikese lapse silme all süstemaatiliselt peksnud, alandanud ja lõpuks kinni sidunud ja põlema pistnud – samuti lapse nähes – süürlane peab kümme aastat vangis istuma. 

Harju maakohus mõistis pagulasena Eestisse saabunud süürlasest mehe süüdi oma naise süütamises ja saatis ta pikaks ajaks vangi. Kohtunik Merle Parts mõistis Kovan Mohammadi (20) süüdi ja karistas teda 10 -aastase vangistusega.

 

Põhja ringkonnaprokuratuur süüdistas Mohammadi raske tervisekahjustuse tekitamises, millega kaasnes oht elule ja tervisehäire, mis kestis vähemalt neli kuud. Kohtus esitas prokurör talle süüdistuse ka valu ja tervisekahjustusi põhjustanud kehalises väärkohtlemises, mille ta pani toime lähi- või sõltuvussuhtes ja korduvalt. Mohammad tunnistas end kergemas kuriteos süüdi, raskemas mitte. Kohus leidis, et Mohammadi süü mõlemas kuriteos on tõendatud.

Väärkohtlemise osas süüdistatav ka tunnistas, et lõi kannatanut korduvalt, võimalik, et 100 korda puust liistuga. Kannatanu andis kohtus ütlusi, et süüdistatav on ka varasemalt tema suhtes vägivalda kasutanud. Raskema kuriteo puhul süüdistatav kirjeldas kohtus oma tegu ning see langes olulises osas kannatanu ütlustega kokku.

Kohus arvestas otsuse tegemisel, et esines oht elule ning pikaajaline tervisehäire. Terviseprobleemid kestavad kannatanu sõnul siiani. Kannatanu oli enda väitel koomas kaks kuud, haiglas viis kuud ning talle tehti kuus operatsiooni. Kohtu kinnitusel oli ka mitu karistust raskendavat asjaolu ehk perekondlik ja muu sõltuvus, alaealise juuresolek, madal motiiv (armukadedus) ning eriline julmus ja kannatanu alandamine.

Kohus leidis, et tegu ei olnud spontaanne, vaid oli kavandatud – süüdistatava poolt tehtud internetiotsinguid teemal, kuidas naist karistada, varasem teoga samasisulise filmi vaatamine ning varasem puhastusbensiini ostmine. Kohus arvestas ka seda, et süüdistatav kahetses oma tegu, tema noorust ja et tegu on varasemalt karistamata mehega.

Süüdistuse järgi soovis Mohammad 7. märtsil Tallinnas Majaka tänaval asuvas korteris, armukadedusest ajendatuna, anda oma abikaasale “õppetunni”, tekitades talle karistuseks suurt füüsilist valu ja rasked põletushaavad. Mohammad ostis poest puhastusbensiini, sidus seejärel kodus, nende tütre juuresolekul, oma abikaasa neljast kohast nelja rätikuga kinni, valas ta puhastusbensiiniga üle ja süütas välgumihkliga põlema.

Mohammad viibib vahi all alates 10. märtsist. Kriminaaluurimine käivitati karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb raske tervisekahjustuse tekitamist. Süürlaste perekond saabus Eestisse kvoodipagulastena mullu juunis Kreekast.

Kommentaarid