Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kodusõda Reformierakonnas õõnestab Kaja Kallase jalgealust

15.11.2021
Kaja Kallasel on aeg minna. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Kodusõda toetust kaotavas Reformierakonnas jätkub. Eelmisel nädalal peaministrit ja Reformierakonna esimeest Kaja Kallast teravalt kritiseerinud ja teda pirtsakaks mõisapreiliks nimetanud endine peaminister ja praegune eurosaadik Andrus Ansip heidab valitsusele jätkuvalt ette saamatust koroonakriisiga ja rõhutab, et peaminister Kallas ei saa ennast esitleda asendamatuna.

„Me poleks pidanud kolmandasse lainesse selliselt sattuma nagu sattusime. Seda oli võimalik ära hoida,“ ütles Ansip ERR-ile.

Ansipi kriitika tõukus Kaja Kallase antud intervjuust, kus ajakirjanik küsis Kallase käest, kas ei oleks aeg ka Kaja Kallasel mõelda tagasiastumisele. Ja Kaja Kallas vastas selle peale, et siis saab peaministriks Martin Helme, “kes lahendab kõik probleemid”.

„Ei ole väärikas hirmutada rahvast ja erakonda Martin Helmega. Erakond ei saa olla Martin Helme pantvangis. Erakond on midagi märksa enamat, kui ainult üks erakonna juht,“ ütles Ansip, kes tõi oravate seas pulbitsenud käärimise päevavalguse kätte.

„Iga juht mõtleb oma järglaste peale. Ja see, et esimesena turgatab pähe keegi, kes pole selle organisatsiooni liige, päris normaalne ja minu jaoks kindlasti vastuvõetav ei ole. Ma ei ole märganud, et Martin Helme oleks astunud Reformierakonna liikmeks,“ ironiseeris Ansip, kes oli varem Kallase kohta öelnud, et „vaid isekas mõisapreili võib mõelda, et temaga elu mõisas hakkas ja lõppes ning elu tiirleb vaid ümber tema“.

See vastab ju põhimõtteliselt samadele hinnangutele nagu “kuidas sa, lilleke, siia said” või “nähvits”, mida meil siin nii oravatruu meedia kangesti hukka mõistis.

See tekitas paraja järellainetuse. Reformierakonna fraktsiooni esimees Mart Võrklaev korraldas reede õhtul fraktsioonile e-koosoleku, et arutada erakonna asutaja Andrus Ansipi väljaütlemisi Kaja Kallase kohta. Seal loodetud kollektiivset hukkamõistu Ansipi vastu ei avaldatud.

Samas Reformierakonna naisühendus avaldas Kallasele jäägitut toetust.

Nädalavahetuse poliitilised arvamussaated jõudsid üksmeelselt sellele järeldusele, et Reformierakonna drastilises reitingulanguses on süüdi just Kaja Kallas.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on pidevalt kritiseerinud Reformierakonna valitsemisstiili üldiselt, eriti aga Kaja Kallase saamatust, mis juhib kogu Eesti katastroofi, kuigi iga päev, mil riiki juhib Kaja Kallas, muudab EKRE aina tugevamaks.

Lisaks on teine Reformierakonna kunagi peaminister Taavi Rõivas, kes meelde jäänud külmkapitaguse kabistamisega, taas orbiidil ahistamisskandaaliga.