Kogenud diplomaat Toivo Tasa liitus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga

Eesti,
- Updated
©Välisministeerium
Toivo Tasa

Diplomaat Toivo Tasa liitus pärast pikka teenistust välisministeeriumis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) ja kandideerib 2019. aasta kevadel Riigikokku.

EKRE esimehel Mart Helmel on kogenud välissuhete eksperdi liitumise üle väga hea meel. „Viimased veerandsada aastat välisteenistuses töötanuna kuulub Toivo Tasa kahtlemata Eesti diplomaatilise eliidi hulka,” ütles Helme. “Olla suursaadik sellistes riikides nagu Austria, Ungari ning Jaapan, on igale diplomaadile tõsine väljakutse. Toivo toob meie erakonda juurde rahvusvaheliste suhete alast kompetentsi.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Toivo Tasa ütles Uutele Uudistele, et liitus EKRE-ga lootuses, et Eesti ei peaks hakkama üle elama järjekordset nuripidist aastasada. “Et ei peaks laulus tõsimeeli küsima, mis maa see on või kus kuradi kohas ma elan. Me ju näeme, mis lahti,” ütles Tasa.

Toivo Tasa on sündinud 21. detsembril 1951. aastal Tallinnas. 1976. aastal lõpetas Tasa Tartu Ülikooli eesti filoloogia erialal. Ta on tegutsenud tõlkijana, olnud ajakirja Keel ja Kirjandus osakonnatoimetaja, ajakirja Vikerkaar/Raduga peatoimetaja ning Eesti Instituudi peasekretär, 1977 – 1986 Tallinna Konservatooriumi lavakunstikateedri maailmakirjanduse lektor. Ta kuulus 1992. aastal asutatud Eesti Inimõiguste Instituudi algatusrühma. 1994 – 1995 oli Tasa Rahvusringhäälingu nõukogu liige Kirjanike Liidu poolt. Samuti on ta olnud tegev ansamblites Toomapojad ja Rajacas.

Eesti välisministeeriumi teenistusse asus Toivo Tasa 1991. aastal, alustades poliitikaosakonna nõunikuna. Aastatel 1995 – 1999 oli Tasa Eesti suursaadik Austrias ning mitteresideeriv suursaadik Šveitsis, Slovakkias, Sloveenias, Ungaris ja Tšehhi Vabariigis. Aastatel 1999 – 2001 töötas ta välisministeeriumi protokolliosakonna peadirektorina.

Tasa oli aastatel 2001 – 2006 Eesti suursaadik Ungaris ja 2003 – 2006 selle kõrval mitteresideeriv suursaadik Horvaatias. Aastatel 2006 – 2008 oli ta Riigikogu esimehe välisnõunik. 2008 – 2010 töötas Tasa taas välisministeeriumi poliitikaosakonna nõunikuna. Aastatel 2010 – 2014 oli ta Eesti suursaadik Jaapanis, lisaks 1012 – 2014 kaasakrediteeringu korras Lõuna-Koreas. Kuni 2017 lõpuni töötas Tasa välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostöö osakonnas. Praegu on ta Tallinna Saksa Kultuuriinstituudi eestseisuse esimees.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused