Kogu minister Tanel Kiige haldusala tudiseb justkui koroonapalavikus

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Tanel Kiigel tuleks kord ennast mehena näidata ja oma haldusalal toimuva eest vastutus võtta.

Pühadeaegsed vaktsineerimistalgud olid justkui õige samm, aga kuna eeltööd polnud põhjalikult tehtud, läks nagu tavaliselt. Ehk siis suuresti untsu.

“Ma tõesti imestan, kas minister Tanel Kiik ei ole tellinud ühtegi fookusgrupi uuringut ja analüüsi, et kokku panna elementaarsed turundusplaanid,” vahendab Postimees ühe perearsti sõnu. Too peab silmas seda, et keegi polnud uurinud rahva plaane vaktsineerimise osas.

Teine aps seisnes selles, et vaktsineeriti AstraZeneca vaktsiiniga, mis aga on paljudel perearstidel puudu. “Vaktsiinide jaotamine on perearstide köögipoolelt vaadatuna korraldatud väga bürokraatlikult,” kirjutab Postimees.

Ida-Virumaa mõnes paigas kasutati ära vaid 12% vaktsiinist, sest inimesed ei tulnud kohale, huvi oli minimaalne. “See oli liiga kiire ja kõigile sihtrühmadele ilmselt arusaamatu. Sellest tekkiski segadus. Vanuse- ja riskigrupid ei saanud registreerimisest õieti arugi,” kirjeldab üks perearst toimunud massivaktsineerimist.

Kogu see ebaõnnestunud korraldus läheb täpselt tervise- ja tööminister Tanel Kiige kraesse – noor poliitik ei oma tegelikult erilisi tervisealaseid teadmisi, kuid seda enam peaks ta ise keskenduma korralduslikule poolele. Paraku näitab eeltöö puudumine, et Kiik ei saa sellega hakkama.

Poolel teel küll hobuseid ei vahetata, aga äraaetud hobustega ka kaugele ei kappa. Minister Tanel Kiik on kahes valitsuses näidanud oma võimetust pandeemiavõitlusega hakkama saada – ehk oleks aeg noor mees puhkama saata ja spetsialistid koroonaga tegelema panna?

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused