Kogu möll Marine Le Peni visiidi ümber on poliitilise kasu otsimisest tekitatud ülepingutamine

Eesti,
- Updated
©UU
Marine Le Pen EKRE Riigikogu fraktsiooniga kohtumas.

Marine Le Peni visiit Eestisse tekitas ilmselge ülereageeringu ja sellest saavad asjaosalised ise aru juba mõne tunni pärast, kui Prantsuse poliitik lahkunud on ja päike särab endiselt.

“Venemaa huvides Euroopa ühtsust lammutava äärmuspoliitiku Marine Le Peni kutsumine Eestisse ja äsjane kohtumine peaministri asetäitja Mart Helme ning riigikogu esimehe Henn Põlluaasaga Jaan Tõnissoni nime kandvas riigikogu ruumis on otsene näkkusülitamine Eesti rahvuslikele huvidele,” väitis Marko Mihkelson.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Keit Pentus-Rosimannus muretseb suhete pärast Prantsusmaaga, kui Eesti tervitab nende valitsuse vastu olevat poliitikut. Kas endine välisminister tõesti midagi õppida ei jõudnud? Diplomaatias on tuhandeid juhtumeid, kus ühe riigi valitsuspoliitikud võtavad vastu teise riigi opositsioonipoliitikuid. Ja Prantsuse lennukite eest Eesti taevas oleme me maksnud oma Malis teenivate kaitseväelastega.

Toomas Alatalu aga ütleb, et kõik see on ülepingutatud asi ja kõigi meie osavõtul: “Väited, nagu tulnuks Le Pen Eestist võimalikult kaugele hoida, näitavad vähest poliitilist haridust,” on ta Delfile öelnud.

Alatalu sõnul on tegu osaga Euroopa Parlamendi valimistest: “Euroopas tolereeritakse kõigi valimistest osavõtjate arvamusi ja kuna kampaania on üleeuroopaline, siis võib oma seisukohtade lagedale tulla ükskõik millises Euroopa nurgas,” selgitab politoloog.

Ta lisab, et “paremäärmuslased” on tõsine seltskond, mida tunnistavad kõik Euroopa poliitmaastikul olijad ja nende üle-euroopalised ühendused, ning selle seltskonna mõjukus tuleneb traditsiooniliste parteide allakäigust tehtud vigade tulemusel.

Eraldi teeb Alatalu märkuse, et kuigi EKRE-t ja Le Peni sõimatakse, teeb kohtumistelt ülekande ka ERR, kogu meedia võttis asja juba ammu üles, ning Uued Uudised võivad lisada, et Riigikogu EKRE fraktsioonis olnud kohtumise juures tungles tohutu hulk ajakirjanikke ja fotograafe.

Alatalu kinnitab ka seda, et meedia on tõusnud tugevalt neljandaks võimuks ja kogu demokraatlikus maailmas ei tunnista kaotajad enam võitjate võitu – vastupanu osutatakse ajakirjanduse abiga. “On tekkinud ka omapärane liit poliitladviku ühe, end parimaks osaks lugeva seltskonna, ja ajakirjanduse vahel. Seda ka Eestis,” kirjeldab ta.

Nii et kõik sõimavad Le Peni ja EKRE-t, aga huvi sellest sündmuse üle on tohutu ning kes vaid saab, üritab sündmusest kasu lõigata.

Allikas: Delfi

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused