Kogukond kasvab: Tartu ülikool õpetab huvilisi moslemitest patsientidega ümber käima

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Moslemid palvetamas.

Kuigi meie liberaalid on püüdnud jätta muljet, et Eestis justkui pole probleeme immigrantidega ning ka kardetud moslemi kogukond meil praktiliselt puudub, siis elu kõneleb teist keelt. Üheks vihjeks islami kogukonna suurenemisest Eestis annab kindlasti ka Tartu ülikool korraldatav kursus –  nimelt tehakse seal täiendusõppe korras ja suveülikooli programmi raames koolitus pealkirjaga “Moslem patsiendina ja moslem meie kultuuriruumis”.

Seal õpetatakse huvilistele, kuidas „käituda islami kultuuriruumist pärit patsiendiga, et ei tekiks konflikte ja oleks võimalik tagada ka Euroopa kontekstis teineteise mõistmine ja vastastikune lugupidamine“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kursuse reklaamis seisab veel: „Erisused, mis võivad ette tulla protseduuridel, sünnitusel, vereülekannetel, siirdamistel, proteesimisel ja ravimite manustamisel. Tavapraktika ja äärmused suhtlemisel islami kultuuriruumist pärit patsiendiga.
Patsiendi hooldamine haiglas – toitumine, põetamine, hingeline tugi jne. Kuidas lahendada olukorda kui puudub võimalus patsientidel teha oma menüü valik? Kuidas meedikud võiksid osata pakkuda muid alternatiive?“

Kuuetunnise kursuse eest, kuidas moslemist patsiendiga ringi käia, et võimalikke konflikte ennetada ja vältida, tuleb välja käia 75 eurot.

15 commentsOn Kogukond kasvab: Tartu ülikool õpetab huvilisi moslemitest patsientidega ümber käima

 • Avatar

  Tartu Ülikooli ei peaks maksumaksja raha selliselt kulutama. Võiks täiendada perearstid teadmisi imikute ja väikelastne osas. Et saaksid hakkama. Ja teadmisi, arstid rohkem tegeleksid oma patsientidega ja suunaks järjest rohkem õdede kohustuseks. Ma tahaks ikka arsti nõu kuulda on ta ju ikka põhjalikumat teadmistega kui õed.

 • Avatar
 • Avatar

  Kas Tartu Ülikoolis polegi veel isalamiteaduskonda?

 • Avatar

  Meenutaks ühte kurba tõde ilma milleta meil “islamiseerumine” ei lähe kohe kuidagi mitte – nimelt küsimus:
  K: Mis vahet on radikaalsel moslemil ja mitte radiskaalsel moslemil?
  V: Mitte radikaalne hoiab sind kinni kui radikaalne tapab.

  Me võime ju kuulata “kultuuriloolaste” käteringutamist ja hala, et islam on ju tegelikult “rahu religioon”, kuid REAALSUS on selles ISLAM on “rahu religioon” ainult siis kui tal puudub võimalus oma radikaalselt külge esile tuua. Näiteks siis kui ta on arvulises vähemuses – veel. Kohe kui islami kogukond ületab protsentuaalselt peremees rahva alagab avalik tapatalg. See on ajalugu ja sellest ei pääse.
  Pakun lugemiseks mõtteteri ajaloolistelt suur (ja mitte eriti suurtelt kuid tuntud) kujudelt – need ütlused iseloomustavad teemat väga hästi!
  https://docs.google.com/document/d/1k-R_KI6m5lte9sR_w3JIIGyjMxpGnn4qXXL7_E3ujPE

  Lisan veel viites kahele raamatule mis valgustavad natuke põhjalikumalt islami olemust ja põhjuseid mis MITTE ÜKSKI MOSLEM ei tohiks Euroopas elada:
  The people v. Muhhamad
  https://drive.google.com/file/d/1JkrvbMes57muSbacwkp_PkZ-EiluEmd4/view?usp=sharing
  The truth about Muhhammad
  https://drive.google.com/file/d/1F9Rem_0u81s23TXWtqc7qwEjJjYUYPhI/view?usp=sharing
  Head haritust 😉

  PS. Huvitab ka selline detail uudise valguses – kas selle islamiseerumise sammud maksame jälle kinni meie eestlased maksumaksjad või tuleb raha kuskilt “soroselt”?

 • Avatar

  Meil on teised kombed, kui moslem Kalevipoega lugema ei hakka ja tema poole 5 korda päevas ei palveta, peab ta Eestist lahkuma.

 • Avatar

  no kui neid kõiki pilte palvetavatest moslemitest vaadata , siis allah ei armasta mitte inimeste nägusid vaid hoopis ……….. . ja millegi pärast on see inimestele keelatud ja see “” magusam pool “” on ainult allahi oma .

 • Avatar

  Masendav allaheitlikkus!
  Kas see kursus pole mitte Tagurpidi-Ants?
  Koolitus peaks olema ju selline, et kuidas MOSLEM sulanduks kohalikku kultuuriruumi ning kuidas ta peaks käituma, et ta kohalikku põlisrahvast ei solvaks.

 • Avatar

  Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust aga kui tegu islamiga kustub kommentaar välgukiirusel.

  • Jüri Kukk

   Enne süüdistamist uurige, milles asi on. Meil ei istu moderaatorid 24/7 arvutis. Kahjuks ei saa läbivaatuseta kommentaare kinnitada, sellest ka viivitus.

  • Avatar
   Eesti vabaks

   Uued uudised ei kustuta kellegi komme niisama lambist.Uued uudised on rahvuskonservatiivne uudistekanal ,mis ise kirjutab moslemite invasioonist Maarjmaal otseses murevõtmes. Ma olen ise mõelnud sellele ,et varem või hiljem saabub hetk , kus RE/SDE valitsuses olles siia sisse veetud seltskond hakkab nõudma mošee ehitamist Tallinnasse ja siis Tartusse. Vot sel ei tohi lasta juhtuda! EI TOHI!

 • Avatar

  Kuidas saab sulandada ennast teistest usunditest kõrgemaks pidavat islamit maarahva loodususundiga. Mis möga ajavad islami maaletoojad et sulandada teiste usunditega kui kõik paganad on mahalöömist väärt kui islamiusku ei astu peale usumaksu islamile maksjate kristluse ja judaismi kes ka raamaturahvas ainul eksib usust arusaamises.Olgu muud mis on aga ülikoolil pole küll viisakas maarahvale vaenulikku usku kiita ja õpetada kuidas neid kummardada. Islam ei sobi eestisse oma šamanistliku veremaagiaga.

 • Avatar

  Olen kohanud mitmeid mõistlikke moslemeid, kes saavad väga hästi aru, et nad ei ela islamimaal. Kuidas nad käituvad? Kahel viisil: 1. teevad järelandmisi (ei nõua Eestis halal toitu), 2. on väljaspool islamimaid taimetoitlased.
  Nendel kahel grupil probleeme ei ole ning mingeid erikoolitusi nendega suhtlemiseks vaja ei ole. Muganduvad nemad. Kelle jaoks on vaja erikoolitust? Miks sellised inimesed, kellega suhtlemiseks on vaja koolitust, üldse Eestis viibivad?

  Kui mina reisin Iraani, siis ma tean ilma erikoolituseta, et õhtul külma õlut poest osta ei saa. Kas ma lepin sellise räige ahistamisega? Jah. Kõik iraanlased ise muide ei lepi. Olen vestelnud läänes elavate iraanlastega, kes kurdavad, et Iraanis peret ja sõpru külastades on alati õudne joomine ja laaberdamine garanteeritud. Muidugi käib selline värk seal mööda ebaseaduslikke radu. Kui ma küsisin ühelt iraanlaselt, kust ta täpsemalt Iraanis alkot ostab, siis vaatas ta mulle otsa, ohkas sügavalt (ju mu küsimus oli tobe) ja ütles: “Selleks on inimestel mobla mälus spetsiaalne telefoninumber. Helistad ja tuuakse kohale.” Tänapäeval oleks Umar Hajjamil mobla ja selle mälus spetsiaalne telefoninumber. Eeldatavalt kirjutaks ta veinist ja oma spetsiaalsest telefoninumbrist ka luuletuse. Nii ühineksid ootamatul viisil Hajjam kui kuulus luuletaja ja Hajjam kui kuulus matemaatik.

  Lõpetage tobedad koolitused!

 • Avatar

  suveõlikooli – nice one.

 • Avatar

  Kui palju korraldab Tartu ülikool kursuseid moslemitele ,et sulandada nad Eesti kultuuriruumi ja toetada eestlaseks olemist vähemalt niipalju ,et ei tekiks konflikte ? Kursus peaks lõppema sealiha söömisega…siis on nad valmis. Teine kursus ,mis on suunatud eesti liberastidele võiks olla koraani pähetuupimine ja palvetamine 5 korda päevas. Loomulikult toimub kursus Tartu Ülikoolis ja riigikogu destruktiivsele osale nende oma raha eest millest 80% läheb rahvuslust toetavatesse fondidesse.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused