Kogukond kasvab: Tartu ülikool õpetab huvilisi moslemitest patsientidega ümber käima

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Moslemid palvetamas.

Kuigi meie liberaalid on püüdnud jätta muljet, et Eestis justkui pole probleeme immigrantidega ning ka kardetud moslemi kogukond meil praktiliselt puudub, siis elu kõneleb teist keelt. Üheks vihjeks islami kogukonna suurenemisest Eestis annab kindlasti ka Tartu ülikool korraldatav kursus –  nimelt tehakse seal täiendusõppe korras ja suveülikooli programmi raames koolitus pealkirjaga “Moslem patsiendina ja moslem meie kultuuriruumis”.

Seal õpetatakse huvilistele, kuidas „käituda islami kultuuriruumist pärit patsiendiga, et ei tekiks konflikte ja oleks võimalik tagada ka Euroopa kontekstis teineteise mõistmine ja vastastikune lugupidamine“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kursuse reklaamis seisab veel: „Erisused, mis võivad ette tulla protseduuridel, sünnitusel, vereülekannetel, siirdamistel, proteesimisel ja ravimite manustamisel. Tavapraktika ja äärmused suhtlemisel islami kultuuriruumist pärit patsiendiga.
Patsiendi hooldamine haiglas – toitumine, põetamine, hingeline tugi jne. Kuidas lahendada olukorda kui puudub võimalus patsientidel teha oma menüü valik? Kuidas meedikud võiksid osata pakkuda muid alternatiive?“

Kuuetunnise kursuse eest, kuidas moslemist patsiendiga ringi käia, et võimalikke konflikte ennetada ja vältida, tuleb välja käia 75 eurot.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused