KOGUMISPENSIONI REFORM RIIGIKOHTUS Martin Helme: “Vaidluse kogu olemus on poliitiline”

Eesti,
©Uued Uudised
Riigikohus

Täna oli riigikohtu üldkogu suuline istung, kus arutluse all oli president Kersti Kaljulaidi taotlus tunnistada kohustusliku kogumispensioni reform põhiseadusega vastuolus olevaks.

Kell 13 alanud suulisel istungil osales üheksa menetlusosalist: president, õiguskantsler, justiitsminister, rahandusminister, riigikontroll, finantsinspektsioon, Eesti Kindlustusseltside Liit, riigikogu rahanduskomisjoni esindaja ja Eesti Pank.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) ütles ERR-ile, et tema jaoks on vaidluse kogu olemus suures osas poliitiline.

“Mulle üldse ei meeldi, et seda poliitilist vaidlust peetakse kohtus ja ma arvan, et see ei meeldi ka paljudele kohtunikele. Poliitilised vaidlused peaksid toimuma parlamendis,” ütles Helme.

Ta lisas, et president ei teinud seadust riigikohtusse saates õiguslikku, vaid tegi poliitilise veto.

“Väited, et see seadus riivab põhiõigusi või riivab inimeste õigustatud ootusi, on väga hõredalt püstitatud,” märkis Helme.

Riigikohtu esimees Villu Kõve ütles pärast arutelu ERR-ile, et läbi käidi kõik pensionireformi seadusega seonduvad põhilised vaidluskohad. Enim vaidlusi tekitasid kaks teemat: kuidas sisustada põhiseadust tulenevalt sellest, kas ja milline n-ö vanaduse kindlustuse tase tuleb inimesele pensionieas tagada riigi poolt põhiseadusest tulenevalt ja kas see reformiseadus halvendab neid väljavaateid pensionile edaspidi või mitte; teine teema, on võrdne kohtlemine.

Kohus loodab otsuseni jõuda oktoobris.

ERR

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused