Kohtuotsus võib viia selleni, et “idufirma” Bolt hakkab ükskord oma tegevuse eest vastutama

Eesti,
- Updated
©UU
Bolti takso

Bolt on Eestis võrdlemisi skandaalne firma – teda peetakse umbkeelsete teenindajate migratsioonipumbaks, ettevõte on kuidagi kauaks takerdunud idufirmade nimistusse (mis peaks tähendama alustavat firmat) ning oma suurte kasuminumbrite puhul küsis Bolt Eestilt riigiabi.

Sel nädalal juhtus midagi erilist: Harju maakohus tegi Bolti taksoteenuse suhtes kahjude hüvitamise otsuse, mis võib võtta ettevõttelt tema ärimudelis kesksel kohal oleva platvormi rolli ja panna talle tavaliste transporditeenuse pakkujatega võrreldava vastutuse – sellest kirjutas Postimees.

Nimelt nõudis üks liiklusõnnetuses kannatanu firmalt hüvitist, väites, et vastutajaks on Bolt, täpsemalt Bolti kaks Eestis registreeritud firmat, Bolt Technology ja Bolt Services. Bolt tõrjus süüdistust väitega, et nemad ei osuta taksoteenust ega ole sõlminud kliendiga veolepingut, vaid nemad üksnes haldavad äppi, mille kaudu klient ja Boltist väidetavalt sõltumatu taksojuht lepivad ise kokku sõidu ja selle tingimused.

Ilmselgelt on tegu sellega, et firma kaabib kokku kasumit, lükates samas endalt vastutuse. Mullu jaanuaris vahendas Postimees Tallinna munitsipaalpolitsei juhi Aivar Toompere arvamust, et Bolt on suurima rikkumiste arvuga firma ehk “Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet on pikemat aega püüdnud majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile selgitada, et praegune olukord, kus äpi vahendusel teenust pakkuvad firmad ei kontrolli oma sõidukijuhtide sõidukikaartide olemasolu – ei ole aktsepteeritav.”

Bolti taksojuhtidega on alati jamasid olnud, sest sageli on tegu on umbkeelsete slaavlaste, aafriklaste või teistest Kolmanda maailmast kummalisel moel Eestisse sattunud inimestega. Hannes Võrnot tabas ebameeldiv kogemus taksotellimisel: umbkeelne sovett, kes ei tunne isegi tähti, linnast rääkimata

Eesti Ekspress kirjutas mullu kahest Tallinnas töötanud taksojuhist, sudaanlasest ja egitlasest, keda süüdistatakse kliendi vägistamises. Üks neist pääses kerge karistusega, teise kohtuasi on hetkel pooleli. Loos pole küll kirjas, kas tegu oli just Bolti taksojuhtidega, kuid see on väga tõenäoline – just selle firma autode roolis või toidukastiga näeb Aafrika mehi.

Igal juhul peaks firma vastutatama täiel määral nende juhtide eest, kelle ta oma taksode rooli lubab – see pole õiglane, et firma naudib kasumit ja äpipopulaarsust, kui nende logoga taksosse istuv inimene ei saa olla kindel, et jõuab turvaliselt sihtpunkti. Bolt peab asjassepuutuvana olema iga kord kohtusaalis, kui seal on nende taksojuht.

Ja ükskord võiks Boltid-Woltid priviligeeritud idufirmade nimekirjast kustutada ja panna juba pikalt tegutsenud firma oma tegude eest vastutama.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused