Kohus: Nordica peab Estonian Airi töötajatele hüvitama 1,5 miljonit 

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Nordica saaga sai ühe olulise tähise. Pilt on illustratiivne.

Harju maakohus tegi esmaspäeval otsuse, mille kohaselt peavad Nordica ja Transpordi Varahaldus maksma pankrotistunud Estonian Airi töötajatele välja 2015. aastal maksmata jäänud töötasu.

Nordica kommunikatsioonijuht Toomas Uibo ütles BNS-ile, et ettevõte plaanib otsuse edasi kaevata.

Maakohus otsustas rahuldada Estonian Airi endiste töötaja hagi lennufirma õigusjärglaste Nordica ja Transpordi Varahalduse vastu. Hüvitatav summa ulatub kokku 1,5 miljoni euroni.

“Veel jõustumata kohtuotsusega on tuvastatud, et AS-i Estonian Air tegevus viidi üle Nordicasse, mis tähendab, et üldise õigusjärgluse korras vastutab Nordica kõikide AS-i Estonian Air kohustuste eest,” ütles Estonian Airi endiste töötajate esindaja, advokaadibüroo Sirel & Partnerid vandeadvokaat Kalle-Kaspar Sepper pressiteates.

Tema sõnul tähendab see muu hulgas, et ka riigi poolt Estonian Airile antud ligikaudu 85 miljoni eurone riigiabi, mis Euroopa Komisjoni otsuse kohaselt tuleb tagasi nõuda, tuleks pöörata sissenõudmisele Nordica vastu.

Estonian Air lõpetas tegevuse 2015. aasta novembris pärast seda, kui selgusid Euroopa Komisjoni uurimise tulemused, mille kohaselt andis Eesti Estonian Airile ebaseaduslikku riigiabi.

Estonian Airi järglaseks sai Nordic Aviation Group ehk Nordica. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused