Kohus tagastas ekskantsler Illar Lemettile vigase kaebuse

Eesti,
©Scanpix
Skandaalne ekskantsler Illar Lemetti.

Tallinna halduskohus tagastas teisipäeval maaeluministeeriumi kantsleri kohalt vallandatud Illar Lemettile tema kaebuse selles olnud puuduste kõrvaldamata jätmise tõttu.

Kohus jättis 28. novembril Lemetti kaebuse käiguta, kuid andis talle siis 15 päeva aega oma kaebuses olevate puuduste kõrvaldamiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaebuse käiguta jätmisega andis kohus Lemettile võimaluse oma nõude täpsustamiseks, kuid ta ei teinud seda, mistõttu kohus nüüd tagastas kaebuse.

Samas ei võta kaebuse tagastamine Lemettilt õigust pöörduda uuesti kohtusse kaebusega. Samuti on võimalik Lemettil halduskohtu määrus vaidlustada ringkonnakohtus 15 päeva jooksul.

Lemetti esitas halduskohtule 21. novembril kaebuse maaeluministri 20. novembri valitsuskabineti nõupidamise memorandumi õigusvastasuse tuvastamiseks.

Kaebusega esitas ta ka esialgse õiguskaitse taotlus valitsuse keelamiseks tema teenistusest vabastamiseks koostöö mittelaabumise tõttu. Halduskohus jättis 28. novembri määrusega esialgse õiguskaitse taotluse rahuldamata ning kaebuse käiguta.

Esialgse õiguskaitse taotlus jäi rahuldamata, kuna seoses tema teenistusest vabastamisega oli esialgse õiguskaitse vajadus ära langenud.

Kohus selgitas Lemettile võimalust kaebust muuta ning esitada kaebus valitsuse 25. novembri korraldusele “Maaeluministeeriumi kantsleri teenistusest vabastamine”, kuid ta ei teinud seda. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused