Kohus teeb otsuse SAPTK-i kaebuses COVID-19 piirangutele oktoobris

Eesti,
Kohus, kohtumaja
©Uued Uudised
Kohtumaja

Tallinna halduskohus vaagis täna SA Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) kaebust valitsuse mullu 19. augusti korralduse punktile, mis puudutab välitingimustes korraldatavatele avalikele koosolekutele kehtestatud piiranguid ning teeb otsuse oktoobris.

SAPTK vaidlustas sisuliselt valitsuse koroonapiirangute korraldusest tulenevaid piiranguid, mis seonduvad õues avalike koosolekute korraldamisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

SAPTK-il on kaks põhiargumenti. Esiteks leiab ta, et sedalaadi piirangute kehtestamine valitsuse korraldusega ehk õiguse üksikaktiga ei ole üldse lubatav, vaid mõeldavaks vormiks oleks määrus ehk üldakt, ent sellise määruse andmiseks puudub jällegi seaduses volitusnorm.

Teiseks leiab SAPTK, et sisuliselt on asjassepuutuvad piirangud põhjendamatud, kuna pole veenvaid teaduslikke ega muid andmeid selle kohta, et õues korraldataval koosolekul viirus sedavõrd levida saaks, et selliseid ning eeskätt osalejate arvuga seotud piiranguid vaja oleks.

Kohus määras kolmapäevasel istungil otsuse kuulutamise ajaks 1. oktoobri.

SAPTK-i juhataja Varro Vooglaid teatas sotsiaalmeedias, et esitas kohtule tuvastamiskaebuse selle kohta, kas üldkorralduse vormiga piirangute kehtestamine on korrektne juriidiline vorm või mitte.

Vooglaiu sõnul takistab üksikaktiga piirangute kehtestamine õiguskantslerit viimast läbi põhiseaduslikkuse järelevalvet.

Vooglaiu sõnul oli halduskohtus toimunud istung sisukas ja huvitav. “Esitasime uuesti oma peamised argumendid ja selgitasime neid. Kuulasime valitsuse argumente, vastasime neile ja esitasime oma vastuargumendid. Samuti vastasime kohtuniku küsimustele. Kaks ja pool tundi väldanud istung päädis teadaandega, et otsus tehakse avalikuks 1. oktoobril kell 16 ehk juba kahe nädala pärast,” märkis ta.

“Jään suure huviga ootama, mida kohus otsustab – nii selle osas, kas piirangute kehtestamine korralduse ehk haldusaktiga oli üleüldse õiguspärane, kui ka selle osas, kas avalike koosolekute ehk meeleavalduste pidamisele kehtestatud piirangud on olnud põhiseaduspärased,” ütles Vooglaid.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused