Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kolmanda maailma asüülitaotlejad – Lätist pagetakse, Eestist seni mitte!

-
06.09.2016
IMG_5318

Kui Lätist on lahkunud pea kõik Euroopa Liidu rändekava alusel rahvusvahelise kaitse saanud inimesed, siis Eesti vastu võetud inimestest ei ole lahkunud keegi.

Sotsiaalministeeriumi rahvusvahelise kaitse poliitika juht Triin Raag kinnitas BNS-ile, et EL-i rändekava alusel Eesti vastuvõetud inimestest keegi lahkunud ei ole. “Kõigile vastuvõetud inimestele/peredele on määratud tugiisik, neile on tagatud eesti keele õpe ja nad on läbinud kohanemisprogrammi. Tööturule sisenemist toetab töötukassa. Vastuvõetud inimeste seas on suur osa lapsi, kelle seast kõik kooliealised käivad koolis,” ütles Raag.

Kokku on Läti rändekava alusel võtnud vastu 69 varjupaigataotlejat, kelles viis said pagulasstaatuse ja 18 anti täiendav kaitse.

Läti telekanal LTV teatas esmaspäeval, et Euroopa Liidu ümberpaigutamiskava alusel rahvusvahelise kaitse saanud 23 inimesest on Lätist lahkunud 21.

Läti paigutab Euroopa Liidu rändekava aluse riiki saabuvad inimesed esmalt Mucenieki pagulaskeskusesse, kus nendega viiakse läbi menetlus ning otsustakse, millise staatuse nad saavad.

Eesti ametivõimud viivad menetluse läbi enne, kui inimene riiki saabud. Eestisse saabudes toimetatakse nad kohe edasi neile määratud elupaika.

Esimesed kvoodipõgenikud saabusid Eestisse tänavu aprillis, tänaseks on Eesti Euroopa rändekava alusel vastu võtnud 47 inimest.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna juhatuse liikme Urmas Espenbergi sõnul kumab sellest infost läbi Eesti valitsuse ja tema ametnike truualamlik käitumine Euroopa Liidu juhtide ja institutsioonide ees. “Kui Läti vähendas asüülitaotlejate abirahasid ja võtab immigrante vastu oma meetoditega, et olla solidaarne kohalike inimeste ja nende madala elatustasemega, siis Eesti täidab kuulekalt kõik Brüsselist laekunud käsud nagu oleksime rikas Euroopa riik. Samas kõlab Euroopas üha rohkem hääli, et aegunud pagulaskonventsioonid, mis eiravad Euroopa riikide ja rahvaste demokraatlikku tahet tuleks ümber vaadata. Viimased annavad pea igale kolmanda maailma inimesele, kes tunneb end kodumaal vähegi halvasti, asuda teele Vana Maailma poole ja paluda asüüli. Euroopa aga ei suuda paraku mahutada kõik maailma ümberasujaid.”

BNS- UU