Kolmandal positsioonil oleva EKRE populaarsus läheb kindlalt tõusuteed

EKRE lipp lehvib jätkuvalt kõrgel.

EKRE toetus kasvas juunis 18 protsendile, mis on Turu-uuringute aktsiaseltsi populaarsusuuringus esmakordselt nii kõrge — Kantar Emori omas oli kõrgem tase aprillis, mis andis EKRE toetuseks 19%.

EKRE on selgelt tõusnud populaarsuselt kolmandaks parteiks ja rahvuskonservatiivide toetus on Turu-uuringute tabelites tõusutrendis olnud aasta algusest alates. Jaanuaris oli EKRE-l toetajaid 12 protsenti, aprillis 14 ja mais 15 protsenti. Nii kõrge kui juunikuu 18 protsenti pole Turu-uuringute küsitlustes EKRE reiting kunagi varem olnud.

EKRE paistab teiste erakondade seas silma ka sellega, et kui teistel esineb sageli populaarsuse järsku tõusu või langust, siis EKRE tõus on olnud stabiilne ja jätkuv. EKRE fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul on oma mõju kindlasti avaldanud ka rahvuskonservatiivide poolt algatatud kohtureformi idee, sest inimestel on palju pretensioone Eesti kohtusüsteemi vastu.

“Ma arvan, et selline tulemus on tulnud tänu järjepidevusele, kindlate sõnumite edastamisele, lahenduste väljapakkumisele,” arvas ka EKRE saadik Jaak Madison BNS-ile ning tõi samuti näiteks erakonna ettepanekud justiitsreformiks ja ravimite käibemaksuvabastuseks.

“Ma arvan, et põhjus ongi väga maailmavaateline poliitika, mis erineb teistest erakondadest. Eelkõige on see maailmavaate kindlus. Ja teiseks uute sõnumitega väljatulek, lahenduste pakkumine,” rääkis Madison.

Rahvuslik maailmavaade kogub populaarsust kogu Euroopas — lisaks “vanadele tegijatele” Poolale ja Ungarile on rahvusmeelsed erakonnad võimule tõusnud Itaalias, Sloveenias ja Bulgaarias, tugevad parlamendiesindused on neil Hollandis ja Saksamaal, enne valimisi on tõusuteel immigratsioonivastaste Rootsi Demokraatide toetus.

Kommentaarid