Kolmandik Lääne-Virumaa elanikke kannatab puudust

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Eestis on väga palju toimetulekuprobleemidega inimesi

SEB panga poolt korraldatud Balti riikide uuring näitab, et 30 protsenti Lääne-Virumaa elanikest ei saa endale lubada kõiki elutähtsaid kulutusi, mis on Eesti halvim näitaja.

“Ootamatult suur – 30 protsenti – on nende Lääne-Virumaa elanike osakaal, kes ei saa endale lubada kõiki elutähtsaid kulutusi, mille hulka kuuluvad söök ja riietus. Vastava näitaja poolest on selle piirkonna elanikkond Eestis kõige halvemas olukorras, neile järgneb Ida-Virumaa 22 protsendiga,” selgub uuringust. Samas on uuringu andmetel 71 protsenti Lääne-Virumaa elanikest oma finantsseisundiga mõõdukalt rahul.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Harjumaal ei saa endale kõiki eluks vajalikke väljaminekuid lubada 15 protsenti elanikest ning 73 protsenti elanikest on oma finantsseisundiga mõõdukalt rahul.

65 protsendil Harjumaa elanikest on rahapuhver kolme kuu möödapääsmatutest kulutustest väiksem või puudub üldse, Lääne-Virumaal on see määr 58 protsenti. Piisav finantsvaru on Tallinnas 42 protsendil ja Lääne-Virumaal 35 protsendil elanikkonnast, Ida-Virumaal aga vähem kui 20 protsendil elanikest.

Oma finantsseisuga on kõige rohkem rahul lõunaeestlased, kus näitaja ulatub 80 protsendini. Väikseim on rahulolu Ida-Virumaal, ulatudes vaid 56 protsendini. Ida-Virumaa koges viimase 12 kuuga palgakasvu 25 protsenti elanikest, jäädes alla Põhja- ja Lääne-Eestile, kus näitaja oli vastavalt 35 ja 34 protsenti.

Liigränk laenukoormus vaevab uuringu järgi 17 protsenti Kesk-Eesti elanikest, mis on Eesti kõrgeim näitaja, idavirulastest on liiga suur laenukoormus 14 protsendil.

BNS

FOTO: PM/Scanpix – majast välja tõstetud inimesed

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused