Konkreetne näide Delfi gallupi peal, kuidas küsitlustes inimestega manipuleeritakse

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
Delfi

Delfi ebausaldusväärsus ja kallutatus on ammu kõikidele teada, siin on sellest ka ehe näide ja tõestus. Mõne päeva eest sai nende gallupis hääletada selle üle, kas abielu peab Eestis jääma mehe ja naise vaheliseks liiduks?

Kõigepealt võttis selle küsitluse tõsiseltvõetavuse maha asjaolu, et igaüks sai samast seadmest hääletada nii palju kui hing ihkas. Kuid veelgi huvitavam oli fakt, et erinevatel aegadel, mil vastajate arv kasvas, olid poolt- ja vastuhääled justkui hangunud – „jah“ 47, „ei“ 53 protsenti püsisid muutumatuna, olgu vastanuid viis, seitse või kümme tuhat.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siit ka selge vihje neile, kes ikka veel usuvad igasuguste uuringute ja küsitluste tulemusi. Härrad ja prouad, isandad ja emandad, ärge laske neil manipulatsioonidel end mõjutada.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused