Konservatiivide võit: võrdsust taotlevate ühingute riiklik rahastus jääb katki

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Rahandusminister Martin Helme.

EKRE esimees Martin Helme plaanis veebruaris mitme organisatsiooni toetuskraanid kinni keerata, muuhulgas ka vähemuste õigusi kaitsvatel ühendustel. Mehe sõna: nüüd sai ideest reaalsus.

Tänase seisuga jäävad rahastusest ilma: Eesti Naisteühenduse Ümarlaua SA (ENÜ) – „Koos võrdõiguslikuma ühiskonna poole“; Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskus (ENUT) – „ENUT ja partnerid edendavad soolist võrdõiguslikkust“; SA Eesti Inimõiguste Keskus (EIK) – „Võrdsed võimalused sidusas ühiskonnas“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Delfi kirjutab, et suuresti Varro Vooglaiu ning tema juhitava organisatsiooni Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (edaspidi SAPTK) algatuseks peetav ettevõtmine sai tuurid sisse juba tänavu talvel, mil advokaadibüroo Leadell & Pilv pöördus mainitud ühenduse mahitusel Riigikontrolli poole, asetamaks küsimärgi alla erinevate võrdõiguslikkuse eest võitlevate organisatsioonide riikliku rahastuse hasartmängumaksust.

Delfi: „Martin Helme sekkus asjade arengusse veebruari lõpus, märkides, et vastutab rahandusministrina “eelarve täpse ja otstarbeka täitmise eest ning /…/ kontrollib /…/ asutuste eelarve täitmist, tehes vajadusel ettekirjutusi eelarvevahendite kasutamiseks”. Helme sõnul olid nii mõningadki Sotsiaalministeeriumi kampaaniad, mis puudutasid kõnealuseid ühendusi, rahastatud seadusevastaselt. Nüüd, 10. juulil, allkirjastas Riigi Tugiteenuste Keskuse otsuse väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem (EKRE), kes täidab hetkel rahandusministri kohuseid.”

11 commentsOn Konservatiivide võit: võrdsust taotlevate ühingute riiklik rahastus jääb katki

 • Avatar

  Kus sa sellega, kräsupeal juba uued tuuled reporteris. Geyd jalule aetud ja kohtuga ähvardamas, eks Kadriorg need asjad jälle korda aja, temal omad eesotsas ja vikerkaare orden rinnas. Ega siis puuetega inimestele ometi raha pole vaja, ikka propaganda ja valitsuse laimajatele, selge see. Nii süüdimatut ja häbitut valetajat ministri kohal hoida,võiks isegi Ratasel piinlik olla. Või siis Riigikontrolli otsus oli vaid eelmise aasta kohta, jumala eest, tule taevas appi!!!

 • Avatar

  Kui riiklikust toetusest rääkida siis SAPTK vääriks seda küll. Loomulikult on see vaid minu isiklik arvamus ja isiklikult olen neid ka natuke toetanud aga nad väärivad enamat.

 • Avatar

  Aga Feministeerium!? Mis sellest, et see asutus sisuliselt Sotsiaalministeeriumi allüksususeks on juba saanud!! 🙁
  Ja ultravasakpoolne Müürileht!? Koos oma roosa-lilla-punarohelise aroomiga? Kuidas sellega on? 🙁

 • Avatar

  Lõpuks ometi! Tegelikult tuleks üldse pederastia jt. seksuaalperverssuste avalikus kohas praktiseerimine ja mistahes kujul propageerimine ära keelata. Mida kaks või enamgi täiskasvanud inimest vabatahtlikult kusagil lukus uste ja kinniste kardinate taga teevad, eks nad ise tea (kuniks hais naabreid häirima ei hakka), aga avalikes kohtades käitugu korralikult.

 • Avatar

  Pedereerigu raisk oma raha eest, see perse trukkimine ja sellega eputamine tuleb üldse kriminaliseerida, samuti lõpetada neile laste ostmine.

 • Avatar

  Riigikogu on seni saanud tavalise hääletamise abil hakkama kõigi vähemuste mõistliku arvestamisega seadusloomes, nii kurtide, tummade, vasakukäeliste, pimedate, vaimupuudeliste, füüsilise puudega jne jne. Arvatakse millegi pärast, et üks sort puudelisi vajab erikohtlemist. Miks?

 • Avatar

  Las korjavad samamoodi annetustest oma tegevuskuludeks vahendeid nagu seda teeb SAPTK. Homondust toetab meil ju vähemalt 80% ühiskonnast ja annetajaid oleks nigu murdu!!! :))

 • Avatar

  Eesti võiks olla teine riik maailmas Saksamaa järel, kes seadustaks kiirteed ilma kiirusepiiranguta, nagu Autobahn.
  Kiirusepiirangud, kiiruskaamerad on üks osa mõtetutest regulatsioonidest, mis segavad inimeste elu elamist, ega paranda seda.
  Eesti kiirteed võiks olla nagu Saksamaal Autobahnid.
  Faktid näitavad selgelt, et kiirusepiiranguta Autobahn ei tekita rohkem surmavaid õnnetusi, kui kiirusepiiranguga maanteed. Suurimad surmad juhtuvad just kõrvalteedel, sest on palju kõiksuguseid segajaid.

  • Avatar

   Juba on. Tallinnas laagna teel vajuta lapats põhjani!

  • Avatar

   Ma küsiks siinkohal AK käest, mitu kilomeetrit Saksa Autobahn-il ta on oma elus läbinud ja kui ei ole, kas taon seda rajatist ise ka päriselt näinud?

  • Avatar

   Istusin 2 tundi autobahnil ummikus kuni mitmeid kilomeetreid eespool risu ja laipu kokku pühiti. Kohalikud paistsid olukorraga harjunud olevat. Minu ees peatunud härra võttis autost kokkupandava tooli ja asus kevadpäikest nautima.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused