Konservatiivne Rahvaerakond: haldusreform õõnestab võimuerakondade jalgealust

Eesti,
- Updated

Täna Riigikogus koalitsiooni häältega vastu võetud haldusreformiseadus suurendab ääremaastumist ning õõnestab pikemas perspektiivis praeguste võimuerakondade jalgealust, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon.

“Vastuvõetud seadus suurendab maapiirkondade tühjenemist ja hoogustab maaelu, töökohtade, koolide, kogu normaalse elukeskkonna väljasuremist. Ainus eesmärk, mida seadusest võib välja lugeda, on võimuerakondade püüe tugevdada võimuvertikaali ülevalt Toompealt alla omavalitsustesse. Seda tugevdab ka täna vastu võetud nn kahe tooli seadus, millega anti Riigikogu liikmetele põhiseadusevastane õigus olla samal ajal kohalike omavalitsuste volikogude liige,” ütles Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Koalitsioonierakondade liikmed käituvad nagu püsiks praeguse valitsuse võim igavesti. Ennustan, et järgmistel valimistel on olukord juba teine ja valitsuse moodustab Konservatiivne Rahvaerakond. Kas siis on praegusel koalitsioonil hea olla opositsioonis, teades, et nad on ise kahandanud oma võimalusi Eesti elus kaasa rääkida? Haldusreformiga õõnestavad lühinägelikud võimuerakonnad oma jalgealust.”

Põlluaasa sõnul tunnistavad koalitsioonisaadikud, et praegune haldusreformiseadus ei ole piisav, vaid vastu tuleb võtta terve rida muid seadusi.

“Miks ei hakata reformiga pihta õigest otsast ehk sisulistest asjadest? Miks ei lahendata kitsaskohti, mis takistavad kohalike omavalitsuste toimimist? Miks ei lahendata omavalitsuste rahastamisküsimust? Miks ei lahendata riigi ja omavalitsuste vahelist ülesannete jaotust? Miks ei vähendata üha paisuvat bürokraatiat? Kellel on vaja haldusreformi, mis ei kujuta endast muud kui vägivaldset piiride muutmist ja millel puudub kohalikule elule igasugune positiivne mõju?” küsib Põlluaas.

“Jutt, et omavalitsuste finantseerimisvõimekus reformi mõjul kasvab, on naiivne. Pange kaks, viis või kümme vaest kokku, nad ei saa sellest grammigi rikkamaks. Vastupidiselt võimuerakondade väidetele teenuste kvaliteet ei parane, sest omavalitsuste tulubaasi ei parandata. Teenuste kättesaadavus halveneb, sest vallamajad liiguvad inimestest kümnete kilomeetrite kaugusele.”

Põlluaas ei usu võimuerakondade poliitikute lubadusi, et kunagi tulevikus hakatakse teiste seadustega olukorda parandama.

“Kui vaatame tulubaasi, siis 2009. aastal seda vähendati ja tänaseni ei ole omavalitsustele sentigi tagasi antud. Tänaseni pole uute ülesannete lahendamiseks sentigi juurde antud. Samal ajal on raha väärtus langenud ning omavalitsustele on ülesandeid juurde tulnud.”

Põlluaasa sõnul on Konservatiivne Rahvaerakond tulnud selleks, et hoida ja kaitsta meie riiki ja rahvast ning elu säilimist kõikjal üle Eesti. “Võimule tulles kavatseme läbi viia haldusreformi, millest on ääremaastumise pidurdamisel ka päriselt kasu.”

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused