Konservatiivne Rahvaerakond: Kaljuranna ja Rõivase välispoliitika kahjustab Eesti huve

Eesti,
- Updated

Välisministri Marina Kaljuranna ja peaminister Taavi Rõivase Riigikogu ees välja öeldud seisukoht, et valitsus kavatseb loobuda okupatsioonikahjude väljanõudmisest, näitab, et täidesaatev võim eirab Riigikogu korraldusi ja koos sellega ka põhiseadust.

Riigikogu Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon juhib tähelepanu, et Riigikogu on teinud 2004. aasta 9. juunil vabariigi valitsusele ülesandeks jätkata kahjutasunõude ettevalmistamist. 2005. aasta 14. jaanuaril kinnitas vabariigi valitsus seisukoha, et projektiga hakkab tegelema justiitsministeerium koos välisministeeriumiga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Pärast seda, kui 2005. aastal astus ametisse Reformierakondlik valitsus, pandi kahjunõuete teema kalevi alla. Samas pole ükski hilisem Riigikogu koosseis ega valitsus kahjunõuete väljanõudmise otsust tühistanud, mistõttu Marina Kaljurannal ja Taavi Rõivasel puudub igasugune mandaat Riigikogu kui seadusandliku võimu otsust eirata ja okupatsioonikahjude väljanõudmisest loobuda,“ ütles Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

„Peale selle, et valitsuse tegevus on põhiseaduse vastane, võtab Rõivase ja Kaljuranna poliitika järgmistelt valitsustelt võimaluse esitada Venemaale kahjunõudeid. „Loomulikult pole Eestil praegu lootust Venemaalt midagi saada, aga Putini Venemaa ei ole igavene. Me peame mõtlema mitu aastakümmet ette,“ ütles Helme.

Helme sõnul tähendab kahjunõuete nimetamine perspektiivituks loovutusvõidu andmist Venemaale. „Reaalses maailmas nõutakse, kaubeldakse, vaieldakse. Eesti diplomaatia võiks ka ükskord õppida kauplema, vaidlema ja mitte ainult järele andma. Praegune valitsus tahab kitsendada järgmiste valitsuste mänguruumi ja kahjustab sellega Eesti rahvuslikke huve. Kõige hullem on see, et Kaljurand ja Rõivas ei saa aru, et osutavad teeneid Venemaale, kelle eest nad meid justnagu kaitsma peaks.“

Helme hinnangul on praeguse Reformierakonna valitsuse välispoliitika kõige allaheitlikum ja selgrootum kogu taasiseseisvunud Eestis ning see kahjustab ka Balti riikide koostööd, kuivõrd nii Läti kui ka Leedu kavatsevad okupatsioonikahjud Venemaalt välja nõuda.

UU

Foto: Sander Ilvest / Scanpix

2 commentsOn Konservatiivne Rahvaerakond: Kaljuranna ja Rõivase välispoliitika kahjustab Eesti huve

 • Avatar
  Toivo Siitam

  Tõesti ei õnnestu seda artiklit “näoraamatus” jagada. Saadan sinna koopia tekstist. Aga lisan siia oma kommentaari näoraamatu jaoks:
  Täna manitses Rõivas „Postimehe” artiklis EKRE saadikuid hoiduma labastest solvangutest . Tema manitsuse tingis esmaspäevasel parlamendi infotunnil EKRE arupärimine välisministrilt Marina Kaljurannalt.
  Oli tõesti tuline poliitiline debatt, mille lõpus oli minister sunnitud tunnistama jah, tal puudusid volitused väitmaks Eesti riigi nimel, et ei nõuta okupatsioonikahjude eest kompensatsiooni, sest tema ja Rõivas ei näe selles perspektiivi. Pehmo Rõivasele tundusid EKRE saadikute nõudlikud küsimused ja saadud vastustest tehtud järeldused kindlasti labaste solvangutena. Omade seas on nad harjunud õlale patsutamiste ning heakskiitmistega.
  Arupärimine ministrilt algas infotunni kolmanda tunni kolmekümnendal minutil (3h 30´). Vaadake kindlasti kui ei ole näinud või kui just seal ise ei osalenud.
  https://www.youtube.com/watch?v=IyXU4KVnfRA&index=3&list=PLU985AFYCOtPwVynpcEgWpM6nUG7qdLym

  Levitage kindlasti oma tuttavate seas seda videot. Ja veel – istungite saal oli saadikutest piinlikult tühi. Esitage kõik oma valimisringkonnast valimistel Teie hääle saanud saadikule kirjalik arupärimine: „Miks ta puudus sellelt ja sellelt istungilt või infotunnist? Mida ta (nemad) sellel ajal tegid? Tegelikult võib julgesti küsida pea kõikidelt koalitsioonisaadikutelt. Olgem nõudlikud! Nad istuvad seal meie raha eest!

  Ning teemast mööda: soovitan kõigil endale soetada Jüri Liimi raamatu „Varjatud tervisevalem” neljandat täiendatud trükki. Raamat täis tervisliku toitumise nõuandeid, soovitusi. Kõikidele, kes soovivad hoida oma tervist, paraneda haigustest või leevendada tervisehädasid!

 • Avatar

  Aastavahetusel selgus, et Eestis võib nalja teha ükskõik mille või kelle üle, sh ka kurja nalja. Niisiis…

  …Taavi Rõivas saab kord kõrge autasu Reformirakonna hävitamise eest. See pole väike asi, iga tarkpea sellega juba hakkama ei saa!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused