Konservatiivne Rahvaerakond läks kooseluseaduse tühistamise uuele katsele

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond esitas Riigikogule eelnõu, et tunnistada kehtetuks 2014. aastal vastu võetud kooseluseadus.

Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme märkis, et viimati püüdis erakond kooseluseadust tühistada 2016. aasta kevadel, kuid siis jäi poolthäältest puudu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Nüüdseks aga on vahetunud valitsus ning nelja parlamendierakonna juhid. Nii Reformierakond, Vabaerakond kui ka IRL on viimasel ajal teinud suuri sõnu ja võtnud konservatiivsemaid poose,“ ütles Helme.

„Me pakume nende erakondade poliitikutele võimaluse tõestada, et nad ei ehi end võõraste sulgedega ega teeskle kedagi, kes nad tegelikult ei ole. Kui nad on konservatiivid, siis nad toetavad meie ettepanekut ja hääletavad kooseluseaduse tühistamise poolt. Suhtumine kooseluseadusesse on konservatiivse maailmavaate lakmustest. Keskerakonnale on meie eelnõu aga põhimõttekindluse tuleproov, sest opositsioonis olles nõudis Keskerakond samuti kooseluseaduse tühistamist.“

Helme sõnul ei loobu Konservatiivne Rahvaerakond kooseluseaduse vastu võitlemisest enne, kui see on tühistatud.

„See on meie jaoks maailmavaateline ja põhimõtteline küsimus. Kooseluseadus on halb õigusloome praktika, sest ilma rakendusaktideta on kooseluseaduse kehtivus jätkuvalt vaieldav. Veelgi olulisem on see, et Eestis pole kunagi olnud demokraatlikku tellimust kooseluseaduse vastuvõtmiseks, enamik Eesti rahvast kooseluseadust ei toeta,“ ütles Helme.

UU

LOE LISAKS

Martin Helme kooseluseadusest: ükskord me tühistame selle halva seaduse niikuinii!

Martin Helme kõne Riigikogus: miks on vaja tühistada kooseluseadus

Martin Helme: kooseluseaduse pooldajad jätkavad rahva arvamusele vilistamist

Martin Helme: kooseluseaduseks pole Eestis kunagi olnud demokraatlikku tellimust

Konservatiivne Rahvaerakond andis taas menetlusse eelnõu kooseluseaduse tühistamiseks

MASKID LANGESID: Vaata, millised Riigikogu liikmed hüppasid üle kooseluseaduse pooldajate leeri!

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused