Konservatiivne Rahvaerakond pärib aru Petserimaal sündinute passiandmete kohta

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon pärib siseministrilt aru, miks peab riik Petserimaal sündinud inimesi Venemaal sündinuteks, kuigi Tartu rahulepingu järgi on tegemist Eesti aladega.

„Meedia vahendusel on saanud teatavaks, et paljude pärast 1943. aastat Petserimaal sündinud eestlaste passis on sünnikohaks märgitud Venemaa. Seda vaatamata sellele et vastavalt Tartu rahule kuulub suurem osa Petserimaast Eesti Vabariigile,“ ütles fraktsiooni liige Jaak Madison. „Sellise praktikaga riik sisuliselt legaliseerib Petserimaa ebaseadusliku sundliitmise Venemaaga 1944. aastal.“

Madisoni sõnul ootab fraktsioon siseministrilt selgitust, miks paljude Petserimaal sündinute passis märgitakse sünnikohaks Venemaa ning kas valitsus tunnistab või ei tunnista Tartu rahulepingut kehtiva lepinguna.

UU

Foto: Postimees/Scanpix

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused