Konservatiivne Rahvaerakond soovib komisjoni rahvastiku vähenemisega seotud probleemide läbitöötamiseks

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon esitas Riigikogule eelnõu, et moodustada parlamendi juurde probleemkomisjon, mis hakkaks otsima lahendusi rahvastiku vähenemisega seotud probleemidele.

„Tänase Eesti suurimateks probleemideks on kahanev sündimus ja rahvaarv, mille tulemusel rahvastik vananeb ja tema taastepotentsiaal halveneb. Rahvastiku kiire vähenemine seab kõik meie saavutused pikemas plaanis kahtluse alla,“ ütles Konservatiivse Rahvaerakonna Riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Iibe langus ohustab rahvuse jätkusuutlikkust, majanduse arengut ja rahvuslikku julgeolekut. Komplekssete lahenduste väljatöötamiseks on vaja eri erakondade ja selle kaudu kogu ühiskonna koostööd.“

Helme sõnul saaks Riigikogu probleemkomisjon ülesandeks hoida demograafia teemasid ühiskondlikus fookuses ja otsida erakondade jaoks ühisosa nii nagu kaitsepoliitikas on kujunenud valmidus kulutada kaitsele 2% SKP-st.

„Eesti demograafilise olukorra kirjeldamiseks ning lahenduste otsimiseks tuleb kaasata nii Eesti kui ka rahvusvahelisi eksperte ning toetuda demograafilistele probleemidele lahenduste leidmiseks teadusuuringutele,“ märkis Helme.

Probleemkomisjoni staatuses oleks komisjoni liikmetel õigus nõuda valitsuselt ja täidesaatva riigivõimu asutustelt oma tööks vajalikke andmeid, samuti nõuda valitsuse liikme komisjoni istungil osalemist valitsusliikme võimkonda kuuluvate küsimuste kohta teabe saamiseks.

Komisjoni töö väljundiks peaks olema reaalsete muudatusettepanekute tegemine riiklike poliitikate põhialustesse, seaduste muudatusettepanekute tegemine.
„Oluline on rahvastiku probleemkomisjoni koosseis komplekteerida erakonnaüleselt – esindatud peaksid olema kõik Riigikogu erakonnad,“ ütles Helme.

„Eesti on teiste Euroopa Liidu liikmete poolt tõsiseltvõetav, kui ta suudab toime tulla oma rahvastikuprobleemide lahendamisega. Sel juhul võiksime teistele riikidele eeskuju anda.“

UU

Foto: TOOMAS TATAR/POSTIMEES

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused