Konservatiivne Rahvaerakond tahab keelata loomade religioossed tapmisviisid

Eesti,
- Updated
Tapamaja

Konservatiivne Rahvaerakond tegi Riigikogule ettepaneku keelustada Eestis julmad loomade religioossed tapmisviisid.

„Eesti praegune loomakaitseseadus nõuab loomade uimastamist enne hukkamist, kuid võimaldab religioossel eesmärgil teha erandi,“ märkis Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni aseesimees Henn Põlluaas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Meie eesmärk on keelustada islamimaades kasutusel olev praktika, kus loom tapetakse julmal viisil ilma eelnevalt uimastamata. Uuringute andmetel põhjustab uimastamata tapmine loomale suuri kannatusi. Religioosse tapmismeetodi lubamine muudab kogu ülejäänud loomakaitse regulatsiooni mõttetuks.“

Põlluaasa sõnul on vaid aja küsimus, kui Eestis suureneb nõudlus islamitavadele vastava halal toidu järele, kuivõrd alates aprillikuust tuuakse valitsuse mahitusel Eestisse sadu Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika immigrante aastas.

„Me leiame, et majanduskasu, mida meie tapamajad saaksid halal liha müügist, ei kaalu üles loomadele põhjustatud kannatusi, võõraste tavade juurutamist ja meie moraalsetest tõekspidamistest loobumist,“ märkis Põlluaas.

Loomade rituaalse tapmise vastu on protesteerinud loomakaitsjad mitmel pool Euroopas, kaasa arvatud Eestis. Loomade tapmine ilma eelnevalt uimastamata on keelatud näiteks Taanis, Norras, Islandil, Šveitsis, Taanis ja Rootsis. Religioosse loomatapmise keelustamist arutatakse mitmetes teistes Euroopa Liidu riikides.

UU

Foto: Reuters

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused