Konservatiivne Rahvaerakond tegi ettepaneku võtta Eesti-Vene piirilepingult allkiri tagasi

Eesti,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon esitas Riigikogule eelnõu, et katkestada Eesti ja Venemaa vaheline piirilepingu ratifitseerimine ning võtta Eesti allkiri piirilepingult tagasi.

Eelnõu üle andnud fraktsiooni esindaja Jaak Madison ütles, et praegu on piirilepingu tühistamiseks õige aeg, sest Venemaa pole viimase kolme aasta jooksul astunud ühtegi sammu lepingu ratifitseerimiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Selle asemel on Venemaa korduvalt süüdistanud Eestit ebasõbraliku õhustiku loomises. Et sihikindel tülinorimine kestab, võisime viimati veenduda eile, mil Venemaa teatas mitme Eesti diplomaadi väljasaatmisest,” ütles Madison.

Madisoni sõnul tuleb piirileppe ratifitseerimine peatada, sest nn Paeti–Lavrovi pakt legaliseerib Vene Föderatsiooni poolse jätkuva okupatsiooni Eesti Vabariigi aladel, ilma et Eesti saaks loovutatud alade eest vähimatki kompensatsiooni.

“Praeguse piirilepingu ratifitseerimine seaks kahtluse alla ka Tartu rahulepingu järjepidevuse. Meenutagem, et Venemaa võttis 2005. aastal sõlmitud piirilepingult allkirja tagasi, sest ei nõustunud viitega Tartu rahulepingule ja Nõukogude okupatsioonile.”

Madison märkis, et lepingu ratifitseerimise peatamine loob uue võimaluse pidada läbirääkimisi, lähtudes Tartu rahulepingu kehtivusest.

UU

Fotol Eesti välisminister Urmas Paet ja Vene välisminister Sergei Lavrov 2014. aasta 18 . veebruaril Moskvas piirilepingut sõlmimas. (Allikas: AFP)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused