Konservatiivse Rahvaerakonna toetus Kaljulaiule on lahtine! Martin Helme: kompromiss ei tohi sündida selgroo kaotamise ja põhimõtete hülgamise hinnaga!

Eesti,
- Updated
President Kaljulaid
©MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES
Presidendi Kärajad

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon teatas täna pärast kohtumist Kersti Kaljulaiuga, et vajab lisaaega otsustamaks, kas tema kandidatuuri toetatakse presidendivalimiste järgmises voorus 3. oktoobril.

Fraktsiooni esimehe Martin Helme sõnul näitas Kaljulaid end ühelt poolt ennast julge, hästi informeeritud ja sõnaosava kandidaadina.

„Ent mitmes valdkonnas on meil maailmavaatelisi erimeelsusi. Eelkõige kooseluseaduse, Eesti-Vene piirilepingu ja immigratsiooni küsimustes,“ ütles Helme.

„Me vajame lisaaega, et konsulteerida oma erakonna liikmete ja toetajatega, kas nad annavad meile moraalse õiguse Kaljulaidi toetada. Eesti presidendi otsimisel peavad erakonnad tegema kompromisse, aga kompromiss ei tohi sündida selgroo kaotamise ja põhimõtete hülgamise hinnaga.“

UU

Fotol Kersti Kaljulaid. (FOTO: MIHKEL MARIPUU/POSTIMEES)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused