Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu avaldus: kohtute omavoli ohustab Eesti demokraatiat!

Eesti,
- Updated

Täna võttis Paide Kultuurikeskuses kogunenud Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu vastu poliitilise avalduse, milles kutsub üles tegema kohtunike ja prokuröride ametid valitavaks ja tähtajaliseks, et lahendada halva õigusemõistmise probleem.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu mõistab resoluutselt hukka juhtumid, kus kohtud asuvad usurpeerima seadusandlikku võimu ning hakkavad õiguse mõistmise asemel õigust looma. Eriti vastuvõtmatu on, kui seda tehakse ideoloogilisest fanatismist ja selges vastuolus seadusandja tahte ning rahva arvamusega.

Konservatiivne Rahvaerakond peab Eesti demokraatiale ohtlikuks olukorda, kus president ja riigikohtu esimees esitavad nõudlikus toonis pretensioone parlamendi tööle, et õigustada kohtute omavolitsemist. Sellega näitavad mõlemad, et nad ei ole oma ülesannete kõrgusel põhiseaduse kaitsjatena.

Oleme seisukohal, et „kohtute sõltumatuse“ nõudjad on kas meelega või võhiklikkusest valesti aru saanud selle mõiste sisust. Kohtu sõltumatuse nõue kujutab endast vajalikku kaitset täitevvõimu mõjutuste eest. Selle mõiste alla ei saa ega tohi mahutada osade kohtunike soovi olla sõltumatu seadusandja tahtest või ka avalikust kriitikast. Kohtu sõltumatus ei saa tähendada õigust rikkuda seadust.

Peame hädavajalikuks muuta seadusandlikku raamistikku kohtute läbipaistvuse ja seaduskuulekuse tõhustamiseks. Süsteem, mille järgi kohtunikud määratakse eluaegselt ametisse Riigikohtu esimehe ettepanekul presidendi poolt, on loonud suletud tsunfti, kus sõltumatuse asemel on kerge tekkima karistamatuse tunne. Fakt on, et tänasel päeval pole sisuliselt mehhanismi, mis võimaldaks seadust rikkuvat kohtunikku tema ametist vabastada.

Konservatiivne Rahvaerakond peab tekkinud tsunftimentaliteedi ja halva õigusemõistmise probleemi parimaks lahenduseks kohtunike, aga ka prokuröride ameti muutmist valitavaks ja tähtajaliseks.

Kohtunikud ei saa tegutseda ennast Eesti õigusruumist lahti sidudes, Eesti seadusi ja õigluse põhimõtteid eirates või rikkudes. Selliste kohtunike ametis jätkamine on lubamatu. Nende õigustamine ja kaitsmine on otsetee autoritaarsesse ning ebademokraatlikku ühiskonda.

Me ei luba sellel juhtuda!

Paide,
25.03.2017

Kommentaarid

3 commentsOn Konservatiivse Rahvaerakonna volikogu avaldus: kohtute omavoli ohustab Eesti demokraatiat!

 • Avatar
  Andres Leet

  Selles kaasuses ei tohi alla anda!
  Kindlalt edasi, sest meie kõrval elavad inimesed, kes kaaperdavad Eesti Vabariigi, eesotsas presidendi Kerstiga riigikohtunik Pikamäe, tippjuristid, kolm kohtuniku ja muidu põhulõuad(nagu näiteks seltsimees Remsujev)…..kes on jätnud lugemata Eesti Vabariigi PÕHISEADUSE!…..Praegu peaks (õukonna)meedias toimuma depatt, aga kahjuks palli taotakse ühte väravasse(Martin Helme’t kritiseeritakse tema emotsionaalse sõnakasutuse päras, aga tahaks nagu sisulist arutelu, no ei ole ju), kurb! Kus nüüd on need arutelud, miks on niimoodi, käitunud kolm KOHTUNIKU? TV 3 saates “Kolmeraudne” võttis sõna punasots sm Ossinovski ja ütles kaamerasse umbes niimoodi: “Need kohtunikud peavadki leidma võimaluse, et need rakendusaktid mis on jäänud selle riigikogu poolt vastuvõtmata, tekitama ise seadused” NB! võin eksida sõnastusega!
  Eesti eest!

 • Avatar
  Aare Lainesaar

  Täielikult nõus!!

 • Avatar
  Riida Nihvelt

  2007 a Tartu Maakohtunik Andrus Miilaste tegi otsuse,kus 50 aastat abielus olnud minu abikaasa vanematest üleelanud isal ei olnud õigust midagi pärida ja kogu vara olevat kuulunud ainult emale,mille pärijaks oli kohtuotsuse järgi Margit Runthal,kelle isa Kaimo Timmusk maksis altkäemaksu.Ta is eütles.Minu abikaasa Mati Nihvelt ,ke soli tol korral sügava puudega ,kohtunik käratas talle ,et oled oma osa maha joonud ja kogu mu abikaasa sünnikodu läks kohtuotsuse alusel ebaõiglaselt üle kaimo Timmuski tütrele.
  2.Minul isiklikult on Eesti Vabariik tekitanud tunde,et oled orjastaatuses,kui hakkad vastu ,õigust nõudma ,siis küüditatakse samuti kusagile.Pooldan täielikult ,et kohtunikud oleks rahva poolt valitavad ja nende kohtunikeiks olemise aeg ei oleks eluaegne.Praegu kohtunikul ongi võim otsustada inimeste saatuste üle. oma äranägemise järgi.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused