Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Konverents “Eesti julgeolek 2016: minu panus” riigikogus

06.10.2016
20161006_102313

6.oktoobril toimus Riigikogu konverentsisaalis esinduslik konverents teemal: “Eesti julgeolek 2016”: minu panus. Peakorraldajateks olid NATO Eesti Ühing, Riigikogu, Riigikantselei, Kaitseliit, Kodanikukaitse MTÜ, Rahvusvaheline Kaitseuuringute keskus, jt.

I paneelis said sõna Eesti Kaitseväe juhataja Riho Terras, Kaitseuuringute keskuse juht Jüri Luik, Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski ja Presidendi julgolekunõunik Merle Maigre. Paneel keskendus hetke julgeolekuolukorrale. See jäi mõnevõrra üldsõnaliseks ja deklaratiivseks. Kohalolijad mainisid, et ühest küljest on Eesti kaitstud paremini kui kunagi varem, teisalt on aga julgeolekuolukord kiiresti muutuv ja me peame pidevalt pingutama, et midagi halba ei juhtuks. Bahovski sõnul võib muudatusi kaasa tuua ka näiteks uue USA presidendi valimine jne. Venemaa on jätkuvalt agresiivne ja temaga suhtlemine nõuab täit tähelepanu ning kõikide Lääne liitlaste tihedat koostööd.

Järgnevates paneelides käsitleti juba konkreetsemalt seda kuidas meie riigi kodanikuorganisatsioonid, kogukonnad ja elanikud saaksid ning võiksid panustada laiapõhjalisse riigikaitsesse.

UU