Konverents “Eesti julgeolek 2016: minu panus” riigikogus

Eesti,
- Updated
20161006_102313

6.oktoobril toimus Riigikogu konverentsisaalis esinduslik konverents teemal: “Eesti julgeolek 2016”: minu panus. Peakorraldajateks olid NATO Eesti Ühing, Riigikogu, Riigikantselei, Kaitseliit, Kodanikukaitse MTÜ, Rahvusvaheline Kaitseuuringute keskus, jt.

I paneelis said sõna Eesti Kaitseväe juhataja Riho Terras, Kaitseuuringute keskuse juht Jüri Luik, Diplomaatia peatoimetaja Erkki Bahovski ja Presidendi julgolekunõunik Merle Maigre. Paneel keskendus hetke julgeolekuolukorrale. See jäi mõnevõrra üldsõnaliseks ja deklaratiivseks. Kohalolijad mainisid, et ühest küljest on Eesti kaitstud paremini kui kunagi varem, teisalt on aga julgeolekuolukord kiiresti muutuv ja me peame pidevalt pingutama, et midagi halba ei juhtuks. Bahovski sõnul võib muudatusi kaasa tuua ka näiteks uue USA presidendi valimine jne. Venemaa on jätkuvalt agresiivne ja temaga suhtlemine nõuab täit tähelepanu ning kõikide Lääne liitlaste tihedat koostööd.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Järgnevates paneelides käsitleti juba konkreetsemalt seda kuidas meie riigi kodanikuorganisatsioonid, kogukonnad ja elanikud saaksid ning võiksid panustada laiapõhjalisse riigikaitsesse.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused