Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kooritsa küsimus Kaalepile: Mida te juutidest arvate?

01.06.2016
Vahur Koorits

Delfi ajakirjanik Vahur Koorits on korduvalt silma paistnud EKRE suhtes vaenulike artiklitega. Pärast pühapäeval avaldatud artiklit “EKRE poliitik esines USAs rassistide konverentsil ja tegi ettepaneku luua valgete rahvusriigid“, kus Koorits nimetas rahvusliku sisuga üritust American Renaissance rassistlikuks, kasutades selleks vasakäärmusliku organisatsiooni Southern Poverty Law Center andmeid, helistas ajakirjanik uute küsimustega EKRE liikmele Ruuben Kaalepile.

Kolmapäevane telefonivestlus algas Kooritsa küsimusega “Mida te juutidest arvate?”, kirjeldas Kaalep Uutele Uudistele. Pärast Kaalepi selgitust, et ta pooldab rahvuslust iga rahva jaoks, küsis Koorits veel, kui palju juute hukkus holokaustis ja kas juudid on valged.

“Loomulikult ei ole neil küsimustel mingit seost praeguse Eesti poliitika ega minu visiidiga USAsse,” kommenteeris Ruuben Kaalep. “Mida rohkem juute on ajaloos hukkunud, seda suurem argument on see ju nende rahvusriigi toetuseks. Sama palju väärivad oma rahvusriiki ka palestiinlased ja kõik rahvad üle maailma, olenemata sellest, kas nad on valged või mitte.”

“Ajakirjanik üritas ilmselgelt minult välja pigistada vastuseid, millest saaks Delfisse üles panna järjekordse klikimagnetist pealkirjaga loo. Pidin teda paraku kurvastama, kui ta just mu sõnu väänama ei kavatse hakata,” sõnas Kaalep.

Vahur Koorits on Delfi internetiportaalis reporterina töötanud alates 2011. aastast. Enne seda oli ta ajakirjanik Postimehes.