Kooritsa küsimus Kaalepile: Mida te juutidest arvate?

Eesti,
- Updated
Vahur Koorits

Delfi ajakirjanik Vahur Koorits on korduvalt silma paistnud EKRE suhtes vaenulike artiklitega. Pärast pühapäeval avaldatud artiklit “EKRE poliitik esines USAs rassistide konverentsil ja tegi ettepaneku luua valgete rahvusriigid“, kus Koorits nimetas rahvusliku sisuga üritust American Renaissance rassistlikuks, kasutades selleks vasakäärmusliku organisatsiooni Southern Poverty Law Center andmeid, helistas ajakirjanik uute küsimustega EKRE liikmele Ruuben Kaalepile.

Kolmapäevane telefonivestlus algas Kooritsa küsimusega “Mida te juutidest arvate?”, kirjeldas Kaalep Uutele Uudistele. Pärast Kaalepi selgitust, et ta pooldab rahvuslust iga rahva jaoks, küsis Koorits veel, kui palju juute hukkus holokaustis ja kas juudid on valged.

“Loomulikult ei ole neil küsimustel mingit seost praeguse Eesti poliitika ega minu visiidiga USAsse,” kommenteeris Ruuben Kaalep. “Mida rohkem juute on ajaloos hukkunud, seda suurem argument on see ju nende rahvusriigi toetuseks. Sama palju väärivad oma rahvusriiki ka palestiinlased ja kõik rahvad üle maailma, olenemata sellest, kas nad on valged või mitte.”

“Ajakirjanik üritas ilmselgelt minult välja pigistada vastuseid, millest saaks Delfisse üles panna järjekordse klikimagnetist pealkirjaga loo. Pidin teda paraku kurvastama, kui ta just mu sõnu väänama ei kavatse hakata,” sõnas Kaalep.

Vahur Koorits on Delfi internetiportaalis reporterina töötanud alates 2011. aastast. Enne seda oli ta ajakirjanik Postimehes.

Kommentaarid

One commentOn Kooritsa küsimus Kaalepile: Mida te juutidest arvate?

  • Avatar

    Juudid on maailma juhtivaks rahvaks tõusnud tänu sellele, et oma tegevustes juhinduvad nad loodusseadustest. Näiteks õnneks pole nad mitte sugugi sallivad nende ( araablastest terroristide ) suhtes, kes püüavad neid kui rahvust hävitada. Muide, sõna Iisrael tähendab heebrea keeles – Jumal võitleb

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused