Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Koos Reformierakonna ministritega kaotas töö ka 12 nõunikku

24.11.2016
Laadime sisu...

Valitsusvahetusega ministrikohtadest ilma jäänud Reformierakonna poliitikutega koos pidi ministeeriumitest lahkuma ka 12 poliitilist nõunikku või abi.

Koos siseminister Hanno Pevkuriga läksid siseministeeriumist ka kolm poliitilist ametnikku – siseministri abi Heli Teder ning nõunikud Väino Linde ja Erik Salumäe. Linde ja Salumäe brutopak oli 2700 eurot, Tederil 1500 eurot, teatas ministeeriumi pressiesindaja neljapäeval BNS-ile.

“Seoses välisminister Jürgen Ligi lahkumisega lahkub ka tema poliitiline nõunik Evert Rööpson, tema palk oli 1965 eurot,” ütles välisministeeriumi pressiesindaja neljapäeval BNS-ile. Kokku on viimase 17 aastaga välisministeeriumis erinevate Reformierakonna ministritega töötanud 12 nõunikku, lisas ministeeriumi esindaja.

Rahandusministeeriumist riigihaldusministri kohalt lahkunud Arto Aasaga lahkusid ka tema nõunikud Madis Timpson ning Irma Toobal, kelle brutopalgad olid vastavalt 2700 ja 1750 eurot, öeldi rahandusministeeriumist BNS-ile.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist lahkunud minister Kristen Michali nõunikud olid Kätlin Atonen ja Hannes Virkus, kelle brutopalk oli vastavalt 2200 ja 1500 eurot. Samas ministeeriumis töötanud sotsiaaldemokraadist ettevõtlusmistri Liisa Oviiri nõunik oli Maris Sild, kelle brutopalk oli 2000 eurot.

Haridus- ja teadusministeeriumist lahkusid koos minister Maris Lauriga kaks ministri nõunikku – Mihkel Lees ja Allan Allmere, mõlema palk oli 2200 eurot, ütles ministeeriumi pressiesindaja BNS-ile. Maaeluministeeriumist lahkusid koos minister Urmas Kruusega tema nõunikud Evelin Oras ja Kairi Loomet, kelle ametipalgad olid vastavalt 2200 ja 2100 eurot, ütles ministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

BNS

FOTO: PM/Scanpix – eelmise valitsuskoalitsiooni ametissevannutamine 8.04.15