Koroonakriisi süvenedes peab riik juba praegu 9. maiga tegelema

Rubriik Eesti On
- Updated
©Uued Uudised
Pronkssõdur ei ole eestlaste mälestusmärk ja meil pole tänulikkuseks mingit põhjust. Pilt on illustratiivne.

Napilt üle kuu on aega 9. maini, mida vene kogukond aktiivselt tähistab, ja kuigi eriolukorra finišiks on märgitud 1. mai, tundub pandeemia süvenevat – seetõttu tuleb otsused pronkssõduri juures toimuva lubamise kohta teha aegsasti.

Postimees kirjutab, et Vene saatkond laseb pronkssõdurit oma kulul korrastada. “Meie poole pöördus üks firma sooviga monument suure püha eel läikima lüüa. Tänavu täitub ju 75 aastat Venemaa suurest võidust…” rääkis Eesti Sõjamuuseumi nõunik Peep Reisser Postimehele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Venemaa on teatanud alternatiivide otsimisest nende võidupüha tähistamisele. Kremlis ja Vene kaitseministeeriumis kaalutakse koroonaviirusega COVID-19 seoses kaht võidupühaparaadi korraldamise võimalust, neist ühe kohaselt peetakse üritus 9. mail pealtvaatajateta, teisel juhul viiakse see üle sügisesse, kirjutab ajaleht Kommersant.

Venemaa tegemised on nende teha, kuid Eestis on väga suur kogukond, kes tahab kindlasti 9. mail pronkssõdurit külastada, ja see tuleb juba aegsasti selgeks rääkida, et ei tuleks uut pronksiööd, kui keegi räägib kellestki mööda. “Surematu polk” võib jääda “surematuks” ka surmahaiguse ajal.

Nagu koroonapiirangud on näidanud, ei pea Eesti vene kogukond neist eriti kinni – nad pole kas teises inforuumis elamise tõttu toimuvaga kursis, või eiravad ettekirjutisi teadlikult, sest valitsus polevat “oma”, nagu kirjutas ähvardavalt RusDelfi toimetaja Vitali Bestšastnõi.

Võib eeldada, et koroonaviirus ei vaibu nii ruttu, kuid oma maailmas elav vene kogukond sellest ei hooli – nad lähevad oma Aljoša juurde ka haigusest hoolimata. Kui neid hakatakse takistama kohapeal, väljub olukord ruttu kontrolli alt.

Seepärast on vaja, et Eesti riik räägiks 9. mai stsenaariumid juba praegu selgeks. Eestlased mälestasid küüditatuid küünaldega akendel, mida sarnast tuleb teha ka venelastel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused