Koroonakriisi süvenedes peab riik juba praegu 9. maiga tegelema

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Pronkssõdur ei ole eestlaste mälestusmärk ja meil pole tänulikkuseks mingit põhjust. Pilt on illustratiivne.

Napilt üle kuu on aega 9. maini, mida vene kogukond aktiivselt tähistab, ja kuigi eriolukorra finišiks on märgitud 1. mai, tundub pandeemia süvenevat – seetõttu tuleb otsused pronkssõduri juures toimuva lubamise kohta teha aegsasti.

Postimees kirjutab, et Vene saatkond laseb pronkssõdurit oma kulul korrastada. “Meie poole pöördus üks firma sooviga monument suure püha eel läikima lüüa. Tänavu täitub ju 75 aastat Venemaa suurest võidust…” rääkis Eesti Sõjamuuseumi nõunik Peep Reisser Postimehele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Venemaa on teatanud alternatiivide otsimisest nende võidupüha tähistamisele. Kremlis ja Vene kaitseministeeriumis kaalutakse koroonaviirusega COVID-19 seoses kaht võidupühaparaadi korraldamise võimalust, neist ühe kohaselt peetakse üritus 9. mail pealtvaatajateta, teisel juhul viiakse see üle sügisesse, kirjutab ajaleht Kommersant.

Venemaa tegemised on nende teha, kuid Eestis on väga suur kogukond, kes tahab kindlasti 9. mail pronkssõdurit külastada, ja see tuleb juba aegsasti selgeks rääkida, et ei tuleks uut pronksiööd, kui keegi räägib kellestki mööda. “Surematu polk” võib jääda “surematuks” ka surmahaiguse ajal.

Nagu koroonapiirangud on näidanud, ei pea Eesti vene kogukond neist eriti kinni – nad pole kas teises inforuumis elamise tõttu toimuvaga kursis, või eiravad ettekirjutisi teadlikult, sest valitsus polevat “oma”, nagu kirjutas ähvardavalt RusDelfi toimetaja Vitali Bestšastnõi.

Võib eeldada, et koroonaviirus ei vaibu nii ruttu, kuid oma maailmas elav vene kogukond sellest ei hooli – nad lähevad oma Aljoša juurde ka haigusest hoolimata. Kui neid hakatakse takistama kohapeal, väljub olukord ruttu kontrolli alt.

Seepärast on vaja, et Eesti riik räägiks 9. mai stsenaariumid juba praegu selgeks. Eestlased mälestasid küüditatuid küünaldega akendel, mida sarnast tuleb teha ka venelastel.

15 commentsOn Koroonakriisi süvenedes peab riik juba praegu 9. maiga tegelema

 • Avatar
  Nurgaadvokaat

  Provokaatoreid jätkub

 • Avatar
  Nurgaadvokaat

  Mõni fsakt – Venemaa maaelanik sai passi 1974a!!! Meie enda näitel peaks olema selge, et rahvas ja valitsus pole üks ja sama. Kõlvarti panek linnapeaks on tegelikult venelase solvamine… Jne jne Jõudu provotseerijatele, seeju teie leib ja leivapäälne

 • Avatar

  pange tähele et vahepeal on ka enne seda 20 aprill ja 23. aprill… kes mida neid suuri synnipäevi tähistab ja milliste ausammaste juures? Kui peetakse Lenini synnipäeva miks mitte ka Adolfi oma?

 • Avatar

  Kõik kes sellel üritusel viibivad tuleb registreerida ja karantiini panna

 • Avatar

  Kui eesti meedia ei soovita 9 mail koguneda (või selle koguni ära keelab), mõjub see nagu punane rätik härjale.
  Samas on arvata, et Venemaa teeb seoses 9 maiga venelastele ettepaneku mitte koguneda (Venemaal olevate) mälestusmärkide juurde. Lihtsalt meie meedia peaks seda Putini üleskutset ka siinsetele venelastele edastama. Ning usun, et see mõjub!

 • Avatar
  Leo Viller

  Kui meie nn eliidi hulgas on tõesti nii palju Venemaa ees lömitajaid, et valitsusel pole julgust pronkspuusliku juurde pääsemist ära keelata, võib avalikult eeskujuks tuua Venemaa suhtumist 9. mail Moskvas toimuma pidavasse paraadi. Üheks ametlikuks ettepanekuks oli see paraad määramata ajaks edasi lükata. Eeskuju peaks siin olema selge. Teiseks ettepanekuks oli paraadi toimumine tühjade tribüünide ees. Analoogilise meetmena tuleks puuslik ümbritseda tiheda politsei ja kaitseliidu valvetõkkega, lilli viia lubatakse ainult ükshaaval ja enne tuleks nii lilleviija kui lilled desinfitseerimisvedelikuga ohtralt üle valada

 • Avatar

  Ma soovitaks seekord 9 maid lihtsalt ignoreerida. Ajad on muutunud ja kui seekord asi pronksiöö peale läheb, siis lõpeb see meile väga räbalasti. Gruusia Süüria ja Ukraina on näidanud, et kui Venemaa peab tegutsema, siis tegutseb ta resoluutselt ja mingi natotamine ei aita. Sellepärast oleks mõistlik nii mälestamist kui ka provokatsioone lihtsalt ignoreerida ja teha nägu et kõik on korras. 25 aastat idiootset sise ja välispoliitikat ja majandust olematuks enam et tee ning hetkel oleme me paljaste kätega ja palja tagumikuga ja ette kaotatud sõda on üsna rumal pidama hakata.

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  Taara`le – uskumatu on see,et me tänasel päeval süüdistame aastate taguseid kuritegusid aga kiidame heaks ja osaleme ka ise tänastes !
  Kahepalgelisus ja topeltmorral ei peaks meil õitsema aga …. !

  • Avatar

   Kahepalgelisus algab juba II MS järgsete süüdistuste ühekülgsusest:
   II MS päästis valla Kolmikpakt, mitte MRP! Ning see, et baltimaad anti NSVL’le, ning kõik järgnev baltimaades toimunu, on Kolmikpakti tagajärg, Kolmikpaktis kirjapandu järgimine. Süüdlasteks on KÕIK KOLM Kolmikpaktis osalenud riiki, mutte NSVL üksi. Aga sellest ei taheta rääkida – kahepalgelisus!
   PS. NSVL’s ei olnud võimul venelsed, vaid tollane Venemaa oli Oktoobripöörde järel okupeeritud ühe teise rahva ja ülemaailmse kuritegeliku organisatsiooni poolt! Millest ka siiamaani rääkida ei taheta, sest kahepalgelisus ja topeltmoraal “ei luba”
   Seega – topeltmoraal ja kahepalgelisus õitsevad meil nii tänases päevas kui ja II MS aegsete-järgsete kurjategijate väljatoomises

 • Avatar

  Ehk ei peakski neid takistama. Küll aga oleks vaja takistada nende järgnevat avalikus ruumis viibimist.

 • Avatar

  Täiesti uskumatu, et sellised asjad meil veel toimuvad. Kõlvart hoiab teadlikult venelasi Venemaa inforuumis. Tema kohta peaks ka seadus kehtima, kui Eesti riigis keelati PBK infokanali tegevus, ei tohiks ka linnavalitsus sinna oma raha suunata. Venelaste hoidmine Venemaa inforuumis on teadlik ja avalik sabotaaž. Millal see lõpetatakse? On ju kindlaks tehtud, et peale PBK sulgemist suundus suur osa venelasi reaalinfo saamiseks Eestis tegutsevatesse vene infokanalitesse. Seda peaks ära kasutama, mitte neid sealt jälle eemale peletama.

  • Avatar
   White Pride Worldwide

   Isegi kui need vanad venelased kes kuulavad vene propagandat kunagi ära surevad, siis ega see pronkssõduri juures käimine ei lõppe, eestlaste seas on ka piisavalt vasakäärmuslasi, eriti nooremate seas, ja ega kõiks seal pronksõduri juures ju ka venelased pole. Isegi Saksamaal tähistavad Antifa vasakäärmuslased 9. maid.

  • Avatar

   ent millal ometi hakkab toimuma samasugune keeld hoopis EU infokanalite/propaganda leviku osas. Sest ega sealt Brysseli poolt mitte midagi head loota pole. Niisiis… kui suhtumine on et idast pole midagi head loota peale päikesetõusu, siis ärgem unustagem et läänest mis tuleb on illusioonid.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused