Koroonaviirus nõudis Eestis esimese inimelu

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Koroonaviirus nõudis ka Eestis esimese inimelu. Pilt on illustratiivne.

Lääne-Tallinna keskhaiglas suri kolmapäeval koroonaviirusesse nakatunud eakas naine, kes toodi haiglasse viis päeva tagasi.

„Sügav kaastunne kõigile lähedastele. See on emotsionaalselt väga raske hetk ja ääretult kurb päev. See näitab, et me peame jätkama võitlust viiruse levikuga,“ ütles terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht dr Arkadi Popov.

Lahkunu oli 83-aastane naine, kes hospitaliseeriti Lääne-Tallinna keskhaiglasse 20. märtsil. Patsiendil oli teada varasem krooniline südame-veresoonkonna probleem.

„Peame olema valmis, et selle viiruse tagajärjel võib Eestis surra veel inimesi, mistõttu on lähikontaktist hoidumine eakate ja krooniliselt haigete puhul erakordselt oluline. Hoiame oma eakaid ja nõrgema immuunsüsteemiga inimesi – inimestest eemale hoidmine on eelkõige just nende jaoks kriitiliselt tähtis,“ sõnas Popov.

Kolmapäeva õhtuse seisuga vajab Eestis uue koroonaviiruse tõttu haiglaravi 29 patsienti, neist seitse on intensiivravis ning kuus kriitilises seisundis. (BNS)

Kommentaarid

4 commentsOn Koroonaviirus nõudis Eestis esimese inimelu

 • Avatar

  Siin on nüüd üks näide kuidas avalikkusega manipuleeritakse.
  Patsient, kõrges eas ja varasema kroonilise olulise tervisemurega, sai kuskilt ka koroonaviiruse. Koroona võis küll i-le punkti panna, kuigi pole lahkumise peapõhjus. Kirja pandi aga “koroona”.
  Samamoodi on talitatud enamasti ka Itaaalias vähemalt.

 • Avatar

  Numminen – matemaatika on tore asi. Aga kui tahate jätta muljet et 20 000 on vähem kui isegi vähki surejate arv, siis meenutan et kaks kokku on juba 50 000 surnut. Ja see on kummastki sisendist juba suurem. Kas ikka jääte alahindama seda ohtu?
  Ja nüüd lisame need kelle kopsud saavad permanentse kahjustuse 30% ulatuses, kui selline isik peaks teist korda nakatuma, on tõenäosus suremusele väga suur. Peaaegu vältimatu. Kopsukahjustusi tuleb ette 10’st neljal patsiendil.

  • Avatar

   Täpsustan – vähk on maailmas teisel kohal surmade osas. Esikohal on kardiovaskulaarsed haigused – umbes 20 miljonit aastas läheb sinna arvele. Aga see numbrimäng ei vii kuhugi, kuna muude haiguste puhul on need mittenakkavad reeglina, ka meedikud oskavad nendega tegeleda. Käesolev koroona aga tegelikult on valimatu, nakatab kelle saab ja probleem tekib sellega et ta koormab üle tervishoiu. Nii südamehaigusi kui vähki saab põdeda rahulikult kodus, ilma et ohustaks lähikondseid.
   Praeguse taseme puhul oleks keskmiselt 81 000 surnut aastas viirusesse, kuid on täiesti selge et samale tasemele surmade arv võrreldavas ajaühikus ei jää, kaugel sellest.

 • Avatar

  Kui inimene sureb, siis on ju alati kahju. Kuid sellel aastal on tavagrippi surnud 10 inimest. Igal aastal sureb Eestis grippi mitukümmend inimest. Kas varem on selle pärast eriolukorda välja kuulutatud? Iga aastasel gripilaadsete viirushaiguste puhangul on paraku pea alati ka mõned ohvrid. Koroonaviirus on ju ka lihtsalt üks uuem viirusetüüp. Vähemalt on nii väitnud vastava ala spetsialistid. Varasematel aastatel ju ei ole kuskil maailmas selle pärast nii radikaalselt reageeritud. Kas see ikka on mõistlik reaktsioon ühele järjekordsele viirushaigusele, mida igal aastal uuesti võime saada?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused