Koroonaviirust on enam kaasa toodud Austriast, hetkel on ohukohaks Tallinn

Eesti,
©Uued Uudised
Covid-19

“Esimeses stuudios” käinud sotsiaalminister Tanel Kiige sõnul on tänaseks kaardistatud ka viiruse Eestisse jõudmine ning mõnevõrra üllatuslikult toodi koroonaviirust kõige rohkem kaasa Austriast.

Viirus toodi Eestisse saja inimese poolt, kellest 30 tuli Austriast, 20 Itaaliast ning ülejäänud 50 jagunesid erinevate riikide vahel, mida oli kokku 20, ütles Kiik. Esimene juhtum oli mäletatavasti iraanlasega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Praegu lisanduvad uued Covid-19-haigusjuhtumid eelkõige töökollektiivides ja leibkondades, ütles terviseameti peadirektor Merike Jürilo Postimehele. See tähendab, et kui keegi töötajatest jääb haigeks, siis mõne aja pärast nakatub kollektiivis järgmine inimene, siis omakorda nende mõni pereliige ja nii edasi.

Kui Harjumaal on olukord stabiilne, siis Tallinnas on näha haigestumise kerget kasvu, mida amet jälgib tähelepanelikult. Pealinnas puhul on levikut soosiv asjaolu see, et inimesed elavad tihedalt koos.

Pealinna kolded ei ole nii ulatuslikud nagu näiteks Saaremaa NOM-festivali juhtum, kust tuli 25 või enam haigestunut, räägib Merike Jürilo. Üheks koldeks oli ka Võru ning lokaalsemateks juhtumiteks võib pidada Tartu Ülikooli Raatuse ühiselamut. (BNS-PM-ERR)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused