Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Korruptsioonikoalitsioon kiitis heaks Eesti iseseisvust kahjustava EL-i taastefondi

10.05.2021
Valitsus röövib rahvast, aga tema populaarsus aina kasvab. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Eesti liberaalne valitsuskoalitsioon andis taas ära jupikese oma iseseisvusest, kiites heaks Euroopa Liidu ühislaenu kava, mis seob rahvusriigi üha tugevamate sidemetega loodava impeeriumi külge.

Riigikogu võttis esmaspäevasel istungil häälteenamusega vastu otsuse, andes heakskiidu Euroopa Liidu (EL) nõukogu otsusele omavahendite süsteemi kohta, milles sätestatakse taaskäivitamise kava rahastamine ühenduse laenu teel.

Otsuse poolt hääletas 63 ja vastu oli 19 riigikogu liiget. Taasterahastu eelnõu oli riigikogu menetluses seotud valitsuse usaldushääletusega.

“See taasterahastu on riigireetmine. See on põhiseadusega vastuolus. See annab ära Eesti suveräänsuse. See võtab Eestile rahvusvahelised kohustused, mida ei saa võtta ilma parlamendis vastavaid seaduseelnõusid menetlemata, koalitsiooni poolt usaldushääletusega läbisurutava otsuse eelnõu näol,” ütles EKRE aseesimees Mart Helme. “See, millega praegune koalitsioon tegeleb, on riigireetmine. Riigireetmine on aegumatu kuritegu ja te võite olla ammu valitsusest väljas, see koalitsioon võib olla seitsmeks tükiks lennanud, aga teie kuritegu riigireetmisena ei aegu ja teid on võimalik vastutusele võtta.”

Mart Helme lisas: “Õiguskantsler on vait nagu sukk selles küsimuses. President, kes meil armastab võimsaid poose võtta sellest, kuidas sõna on vaba ja mida iganes, on vait nagu sukk. Kui Riigikohus pöörab pilgu kõrvale, anname meie sellele asjale juriidilise käigu ja vaidlustame tänase läbisurutava otsuse. See on praegu mäng meie riiklusega.”

“Taastefond suurendab riikide ühisvõlga ja nendevahelisi tulude siirdeid ja samuti seotakse liikmesriigid tihedamini maksukohustustega Euroopa Liidu külge. Ja põhimõtteliselt on see vastuolus Euroopa Liidu toimimise lepingu artikkel 125-ga, mis piirab ühist võlgade võtmist ja nende eest vastutamist.  Ja samuti Euroopa Liidu aluslepingute artikkel 310 alusel peavad eelarve tulud ja kulud olema tasakaalus. /…/ Tegu on suures osas fiskaaluniooni loomisega Euroopa Liidu sees ja aluslepingute keelud toetavad seda käsitlust, et ükski liikmesriik ei ole endale Euroopa Liiduga liitudes sellist kohustust võtnud,” hoiatas EKRE saadik Anti Poolamets.

“Rahandusminister Pentus-Rosimannus ütles, et see kava toob Eestisse 1,3 miljardit eurot. Need on siis, võiks öelda, Juuda seeklid, see on siis tasu, mida äärmusliberaalne Reformierakond ja teda toetavad marueuroliitlased ja rahvusriikluse vastased globalismi ihaluses on valmis vastu võtma, et oluliselt vähendada Eesti riigi otsustusvõimet, iseseisvust. See on tasu, mida makstakse selle eest, et nõustuksime rikkuma omaenda põhiseadust, tegema akti, mille normistiku ladinakeelne nimetus on nudum ius, see on paljas, tühi, mõttetu, mõjutu seadus,” lisas EKRE saadik Paul Puustusmaa.

“Tegemist ei ole Euroopa Liidu toetuse ega kingitusega, nagu meile püütakse näidata, vaid laenuga, mille me peame tagasi maksma. Rahal, mida me saame, on pea igal eurol silt küljes. Me ei saa neid vahendeid kasutada seal, kus kõige suurem vajadus on, ega oma nende üle täit otsustusõigust. Me peame järgima komisjoni poolt ette pandud sihte ja piiranguid. Neid vaadates on selge, et ettekirjutused pole kantud mitte majandusloogikast, vaid ideoloogilistest  esmärkidest,” märkis EKRE saadik Henn Põlluaas.

Esmaspäevane otsus jääb suure kuriteona liberaalse valitsuse kaelale, kes rikkus jõhkralt Eesti Põhiseadust, mis keelab suveräänsuse loovutamise.