Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Korruptsioonikuriteos süüdistatav Tõnis Allik saab Medicumi juhiks

29.11.2016
Laadime sisu...

Eesti suurima tervisekeskuse AS-i Medicum uueks juhatuse esimeheks valiti korruptsioonikuriteos süüdistatav endine PERH-i juht Tõnis Allik.

“Hindan Tõnis Alliku teadmisi ja kogemusi väga kõrgelt ning mul on kindel tunne usaldada juhiohjad just tema kätesse,” ütles Medicumi üks asutajaid ja senine juhatuse esimees Jaanus Vool, kes nüüdsest suundub ettevõtte nõukogu esimeheks.

“Tõnis Allik on meie meeskonnale väga tugev täiendus, kellelt ootame uut arengutõuget nii organisatsiooni juhtimises kui koostöös haigekassa, ministeeriumi ja tervishoiu partneritega,” lisas Vool.

Alliku enda sõnul on Medicum väga huvitav väljakutse, kuna tegemist on kõige ehedama näitega sellest, et esmatasandi ja eriarstiabi koostöö ühe katuse all on hästi toimiv ja tagab patsiendile parima ravitulemuse.

Tõnis Allik töötas viimased 13 aastat SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimehena, kust otsustas tänavu juunis pärast korruptsioonikuriteo kahtlustuse saamist tagasi astuda.

Riigiprokuratuur saatis septembris kohtusse kriminaalasja, milles süüdistab endist PERH-i juhti, haigla toitlustusjuhti ja IT-juhti kuritegude toimepanemises. Lisaks nendele said süüdistuse toitlustusteenuse pakkujast osaühing juriidilise isikuna ja selle äriettevõtte tegevjuht.

Süüdistuse kohaselt võttis Tõnis Allik korduvalt altkäemaksu, mille vastutasuna tagas ta aastate jooksul raviasutuse toitlustajaks sama kriminaalasja raames süüdistuse saanud osaühingut. Süüdistuse järgi sõlmis raviasutus mitmel korral riigihanke läbiviimise tulemusel lepingud süüdistuse saanud osaühinguga. Vastutasuks sai PERH-i juht mitmel korral käia äriettevõtte kulul Saksamaal toimuval Oktoberfesti üritusel, teatas prokuratuur.

Allik on varem töötanud rahvusvahelises konsultatsioonifirmas Deloitte & Touche, Eesti Energias ja kommivabrikus Kalev. Allik on lõpetanud 1992. aastal Tartu Ülikooli majandusteaduskonna.

BNS

FOTO: Postimees/Scanpix