Korruptsioonis süüdi mõistetud Ivo Parbus on taas otsaga linnavalitsuses ja seejuures skandaalses linnatranspordis

Eesti,
- Updated
Ivo Parbus
©Liis Treimann/Postimees
Ivo Parbus

Tallinna linnavalitsus koos oma allüksustega tekitab tavakodanikus üha enam vastamata küsimusi ja üks neist on kindlasti — mis pealinna juhtimises tegelikult toimub?

2012. aastal pistise võtmise eest kolmeks aastaks trellide taha saadetud ja 2013. aastal ennetähtaegselt sealt vabanenud endine linnanõunik Ivo Parbus töötab juba 2016. aasta 1. jaanuarist Tallinna Linnatranspordi aktsiaseltsis avalike suhete peaspetsialistina, kuid tema töötamisest selles linna allasutuses pole TLT kodulehel märkigi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tallinna linnavolikogu EKRE fraktsioon esitas linnavalitsusele teabenõude Ivo Parbuse kohta ja selgus, et ta töötab tõepoolest töölepingu alusel alates eelpool mainitud daatumist avalike suhete peaspetsialistina, kelle ülesandeks on teabenõuetele ja päringutele vastamine, ajakirjanikega suhtlemine, ürituste korraldamine ja stendide tegemine. “Küsimuse peale, miks tema andmeid kodulehel kirjas pole, vastati, et see on näpuviga, aga neil polevatki enamike töötajate kontakte väljas. Siiski mööndi, et avalike suhete spetsialisti kontaktid võiks olla avalikkusele kättesaadavad,” rääkis EKRE fraktsiooni nõunik Kadri Vilba.

Seega on Parbus taas tagasi selle tööandja juures, kus ta korruptsiooniga vahele jäi, ja saab taas maksumaksjate raha eest palka. Ei maksa unustada, et aprillis  pidasid keskkriminaalpolitsei ametnikud kinni Tallinna Linnatranspordi AS-i neli juhtivtöötajat, kellest kolme kahtlustatakse riigihangete nõuete rikkumises ning eelise andmises ja ühte altkäemaksu võtmises, teatas prokuratuur. Kriminaalmenetluse tähelepanu keskmes on kasutatud busside ostmise hanked alates 2012. aastast. Ühele juhtivtöötajale heidetakse samuti ette suures ulatuses altkäemaksu võtmist ajavahemikul 2012-2017.

Harju maakohus karistas 2012. aasta märtsi lõpus Parbust pististe võtmise eest reaalse vanglakaristusega, ühtlasi määras kohus osaliselt reaalsed vanglakaristused ka Parbusega kuritegelikku koostööd teinud kohtualustele ning peaaegu kõik vahistati otse kohtusaalis.

Ivo Parbuse mõistis kohus süüdi enamustes pistisevõtmise episoodides ja määras talle kolmeaastase reaalse vanglakaristuse, kuid mees vabastati ennetähtaegselt 2013. septembris.

Kahtlemata on inimestel õigus ennast parandada, kuid korruptsiooni eest süüdi mõistetud inimese töötamine kohas, kus kerkivad aina esile uued korruptsioonikahtlustused, sunnib küll ettevaatusele.

Lõpetuseks sobib ka Postimehe teade, et keskkriminaalpolitsei pidas möödunud kolmapäeval kinni Tallinna spordi- ja noorsooameti pikaaegse juhi, hiljuti muude skandaalide tõttu ametist lahkunud Rein Ilvese, kellele esitati korruptsioonikahtlustus. Kahtlustuse esitamiseni viinud hanked maksid linnale üle 1,3 miljoni euro ning nendel hangetel võidutsesid Rein Ilvese õepoeg ja klassivend.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused