Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Korruptsioonivastast erikomisjoni hakkab juhtima Mart Helme

-
27.04.2023
Mart Helme

Riigikogus moodustatud julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjon, korruptsioonivastane erikomisjon ja riigieelarve kontrolli erikomisjon pidasid täna oma esimesed istungid ja valisid komisjonidele juhid.

Korruptsioonivastasest seadusest tulenevate ülesannete täitmiseks loodud korruptsioonivastane erikomisjon valis esimeheks Mart Helme (EKRE) ja aseesimeheks Eerik-Niiles Krossi (Reformierakond). Komisjoni kuuluvad ka Irja Lutsar (Eesti 200), Tõnis Mölder, (Keskerakond), Eduard Odinets (SDE) ja Priit Sibul (Isamaa).

Komisjon teeb korruptsioonivastaste meetmete rakendamise üle parlamentaarset järelevalvet, arutab omal algatusel ametiisikute võimalikke korruptsioonijuhtumeid ja annab nende kohta hinnanguid, teeb järelevalvet Riigikogu liikmete tegevuspiirangutest kinnipidamise üle, kontrollib oma pädevuse piires huvide deklaratsioone ning täidab muid seadusest tulenevaid ülesandeid.

Julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni esimeheks valiti Jürgen Ligi ja aseesimeheks Aivar Kokk. Liikmetena kuuluvad komisjoni Ants Frosch (EKRE), Raimond Kaljulaid, Ester Karuse ja Peeter Tali.

Riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimeheks sai Urmas Reinsalu ja aseesimeheks Maris Lauri. Liikmetena kuuluvad komisjoni Anti Allas, Lauri Laats, Evelin Poolamets (EKRE) ja Toomas Uibo.

Erikomisjonide volitused kestavad Riigikogu koosseisu volituste lõpuni.