Korruptsioonivastast erikomisjoni juhtinud Andres Herkel keerutab ja udutab

Eesti,
Andres Herkel
©Kristjan Teedema/ Tartu Postimees
Andres Herkel

Vabaerakonna esimees Andres Herkel, kes vahetati lõppeval nädalal Artur Talviku vastu välja, tõestas oma ametisoleku ajal, et tema stiil on keerutamine ja udutamine.

EKRE korruptsioonivastase toimkonna juhataja, jurist Kert Kingo saatis Riigikogu korruptsioonivastasele erikomisjonile eelmisel kuul avalduse, milles soovis nende seisukohta ja hinnangut Riigikogu liikme Andres Metsoja (IRL) käitumise kohta, kus viimane Pärnu linna volikogu esimehena määras iseendale senise 800 euro asemel 2000 eurose (millele omakorda lisandub 400 eurone lisatasu) kuupalga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jurist Kert Kingo soovis teada, kas selline tegevus on kooskõlas Riigikogu liikme hea tava põhimõtetega – kas see saab olla erapooletu tegevus, mis ei ole kannustatud erahuvidest ja kas iseenda palga tõstmine on riigi ja rahva huvides?

Erikomisjoni esimees Andres Herkel teatas oma vastuses, et korruptsioonivastast seadust ei saa Andres Metsoja tegevusele kohaldada ning jättis vastamata kõigile Kert Kingo saadetud küsimustele.

„Sisuliselt jättis Herkel avaldusele vastamata, rääkimata erikomisjoni seisukoha kujundamisest ja hinnangu andmisest. Eriti irooniline on see, et samal ajal kui Herkel jättis vastamata „Riigikogu liikme head tava“ puudutavatele küsimustele, pidas ta vajalikuks osutada oma vastuse lõpus „Riigikogu liikme hea tavale“, mis õpetab Riigikogu liikmeid täitma oma kohustusi väärikalt,“ märgib Kingo.

Sel nädalal saatis Kingo Riigikogu erikomisjonile täiendava avalduse, milles viitab vastamata jäetud küsimustele, mis hõlmasid Andres Metsoja tegevust Riigikogu liikmena „Riigikogu liikme hea tava“ põhimõtete valguses. Lisaks soovib Kingo teada, miks komisjon tõlgendab seadust teisiti kui õiguskantsler.

Kohaliku omavalitsuse korralduse seaduse (KOKS) §17 lõike 5 kohaselt ei tohi volikogu liige osa võtta volikogu sellise üksikakti arutamisest ja otsustamisest, mille suhtes laieneb talle toimingupiirang korruptsioonivastases seaduses sätestatu kohaselt.

Alates sellest nädalast on Riigikogu korruptsioonikomisjoni esimees Artur Talvik. Näis, kas suudetakse võtta selge seisukoht või vabaerakondlik keerutamine jätkub?

Keerutamise kasuks räägib asjaolu, et kuulujuttude kohaselt ei soovi hiljuti Varaerakonna esimeheks valitud Herkel IRL-ile varvaste peale astuda, sest vaid IRL-iga taasühinedes oleks Vabaerakonna seltskonnal lootust järgmistel valimistel Riigikokku pääseda.

LOE LISAKS

EKRE korruptsioonitoimkond: Pärnu volikogu juht Metsoja on endale hüve määrates patustanud

EKRE jurist Kert Kingo ootab Riigikogu erikomisjonilt seisukohta saadik Andres Metsoja tegevuse suhtes

IRL-i liige Andres Metsoja ei näe volikogus iseendale palga määramises mingit kuritegu?

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused