Kose vald immigrante ei taha

Eesti,
- Updated
Kose kirik
Kose kirik

Kose vallavolikogu otsustas vastata eitavalt sotsiaalministeeriumi palvele kaaluda pagulaste võimalikku majutamist oma vallas.

“Kose vallavolikogu otsustas, et Kose vald ei ole valmis pagulasi vastu võtma,” teatas vallavolikogu esimees Uno Silberg esmaspäeval BNS-le. Kose vallavolikogu kohtus eelmisel nädalal sotsiaalministeeriumi esindajaga ning arutas, mida vastata sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna kirjale, milles viimane tegi ettepaneku kaaluda pagulaste vastuvõttu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Silbergi sõnul sai otsuse tegemisel määravaks, et vallal ja valla ettevõtjatel ei ole võimalik pakkuda pagulastele eluruume. “Samuti ei ole valla ettevõtjatel võimalik pakkuda pagulastele aastaringset tööd ning valla ettevõtjad valdavas osas ei tajunud valmisolekut pagulasi Kose valda vastu võtta,” lisas Kose vallavolikogu esimees.

Silberg lisas, et põhjendusena toodi esile ka see, seni puudub selgelt piiritletud riigipoolne tugisüsteem pagulaste integreerimiseks ühiskonda ja kohalikesse omavalitsustesse.

Sotsiaalministeerium ja sotsiaalkaitse minister Tsahkna saatsid augustis omavalitsustele kirja, milles palusid hinnata oma võimalusi majutada valla territooriumile pagulasi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused