Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kose vald immigrante ei taha

28.09.2015
Kose kirik

Kose vallavolikogu otsustas vastata eitavalt sotsiaalministeeriumi palvele kaaluda pagulaste võimalikku majutamist oma vallas.

“Kose vallavolikogu otsustas, et Kose vald ei ole valmis pagulasi vastu võtma,” teatas vallavolikogu esimees Uno Silberg esmaspäeval BNS-le. Kose vallavolikogu kohtus eelmisel nädalal sotsiaalministeeriumi esindajaga ning arutas, mida vastata sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna kirjale, milles viimane tegi ettepaneku kaaluda pagulaste vastuvõttu.

Silbergi sõnul sai otsuse tegemisel määravaks, et vallal ja valla ettevõtjatel ei ole võimalik pakkuda pagulastele eluruume. “Samuti ei ole valla ettevõtjatel võimalik pakkuda pagulastele aastaringset tööd ning valla ettevõtjad valdavas osas ei tajunud valmisolekut pagulasi Kose valda vastu võtta,” lisas Kose vallavolikogu esimees.

Silberg lisas, et põhjendusena toodi esile ka see, seni puudub selgelt piiritletud riigipoolne tugisüsteem pagulaste integreerimiseks ühiskonda ja kohalikesse omavalitsustesse.

Sotsiaalministeerium ja sotsiaalkaitse minister Tsahkna saatsid augustis omavalitsustele kirja, milles palusid hinnata oma võimalusi majutada valla territooriumile pagulasi.