KOV 2017: Martin Helme: teeme Tallinnast eestimeelse ja ausate juhtidega pealinna!

Eesti,
Tallinna linnavalitsus

Inimesel, kes tahab näha Tallinna eestimeelse ja ausa juhtimise all toimiva Eesti Vabariigi pealinnana, on valimistel vaid üks kindel valik – selleks on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, kirjutab Tallinna linnapeakandidaat MARTIN HELME.

Tallinnas on 446 000 elanikku, Eestis 1,3 miljonit. Tallinn linna eelarve on ligi 700 miljonit eurot. Näiteks Pärnu eelarve on vaid kümnendik sellest. See tähendab, et vajadus osaleda Tallinna juhtimises on paratamatus, sest Tallinnas toimuv ei loe mitte üksnes tallinlastele, vaid kogu Eestile.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Välisele hiilgusele vaatamata pole Tallinna tervis hea. Ja selle peamiseks põhjuseks on linna vajumine Keskerakonna ainuvalitsemise korruptiivsesse stagnatsiooni. Korruptsioonist rääkimine pole sugugi vaid poliitiline malakas, millega konkurendile äsada. Eestis pole ühtegi teist omavalitsust, mille juhte või töötajaid oleks sedavõrd arvukalt tabatud varastamiselt ja selle tulemusena vallandatud või trellide taha saadetud.

Lõpetame korruptsiooni!

Korruptsioonisüüdistusega istub kohtupingis ka pikaaegne linnapea Edgar Savisaar. Pealegi on Keskerakond ainus erakond Eestis, mis on kriminaalkorras süüdi mõistetud. Sellest hoolimata naudib Keskerakond venekeelse elanikkonna toetust ja pretendeerib linnas nende häältega taas ainuvõimule.

Seda ei tohi lubada. Tallinn peab vabanema linna arengut kägistavast rahavoogude juhtimisest omade jopede kaukasse, mida, tõsi küll, varjatakse oskusliku demagoogia ning manipulatsioonidega.

Toome vaid mõned näited. Linnajuhiks pürgiva suurärimehe Urmas Sõõrumaa ettevõtete poolt rendile võetud munitsipaalkoolide eest maksab linn kümnetesse miljonitesse ulatuvaid arveid. Alles äsja olid Nõmme elanikud tunnistajaks suurele segadusele prügiveo osas. Tallinna endine keskerakondlasest abilinnapea Arvo Sarapuu püüdis teha prügiärist oma tuluallikat. Linnaraha kasutamisest propagandaks ja valimiskampaaniateks ei tasu rääkidagi.

Pole siis midagi imestada, et Erakondade Rahastamise Järelvalve Komisjonis on just Keskerakonnaga seotud teemad igapäevaselt luubi all. Tulemuseks see, et Keskerakond peab praeguseks keelatud annetuste ja muude susserduste ära õiendamiseks tagastama enam kui pool miljonit eurot. Kaine mõistus ütleb, et ainuvõimu säilitamise korral Tallinnas asuvad k-kohukesed linnakassat riisuma senisest veelgi küünilisemate skeemidega. Linnale tähendab see piduliku paigalmarsi jätkumist.

Reformierakond muutust ei too!

Ent küsigem endalt: kas senise vargamentaliteedi ravimiseks piisab mistahes uue vahetuse saatmisest linnavalitsusse? Kas need inimesed, kes on tüdinud Keskerakonna korruptsioonist, peaksid hääletama Reformierakonna poolt? Kas võime loota, et siis lõppeb raiskamine, varastamine ja omameeste toetamine? Või lubab varasem kogemus riigist ja teistest omavalitsustest pigem karta, et raha kantimine ei lõppe, muutuvad ainult kasusaajad?

Reformierakond on oma korruptsioonilembust aegade vältel tõestanud enam-vähem sama kindlameelselt kui Keskerakond. VEB-fond, 10 miljonit dollarit, R-hooldus, kilekotid ämma kapist, Autorollo, Arsenal – need on vaid avalikkuse ette jõudnud näited saamahimust, millele ennast õigusriigiks pidavas Eestis pole järgnenud mingeid karistusi. Oleks naiivne arvata, et Tallinna rahakoti kallale pääsedes sisseharjunud kombed muutuvad.

Kas võivad need inimesed, kes tunnevad, et Eesti pealinn ei ole enam eestikeelne, ammugi mitte eestimeelne, loota, et IRL muudab midagi paremaks? Kas tundub, nagu seisaks IRL nende väärtuste eest praegu valitsuses? Paraku mitte.

Peame endalt küsima, kas need inimesed, kelle jaoks on olulised pehmed väärtused, on valmis jõhkraks ideoloogiliseks agressiivsuseks, millega Jevgeni Ossinovski juhitud sotsid end Eesti ühiskonnale peale suruvad? Kas end avatud ja sallivaks pidavad inimesed on valmis selleks, et nende laste või lastelaste haridusasutused muutuvad sooneutraalsuse katsepolügoniks? Kas nad on valmis selleks, et nii nagu Soomes ei tohi me varsti enam poisse poisteks ning tüdrukuid tüdrukuteks kutsuda? Kas neile meeldib, et nii nagu Rootsis hakataks ka Eestis poistele soorollide lõhkumiseks kampaaniakorras roosasid kleite selga panema ning tüdrukuid sunnitaks mängima sõjaväelasi?

Sotside jõhkrad inimkatsed

Sotsiaaldemokraatliku erakonna puhul on tegemist vasakäärmuslastest fanaatikutega, kelle juhtimisel asendatakse Tallinna sini-valgetriibuline lipp ilmselt kibekähku vikerkaarelipuga ja alustatakse linnale kuuluvates laste- ja haridusasutustes multikulti-, sooneutraalsus- ja homopropagandaga. Rakvere näitel, kus linna rahaga taheti finantseerida homofilmide festivali, võime veendunult väita, et Tallinna linna eelarvest hakatakse jagama heldeid toetusi ka kõikvõimalikele homoorganisatsioonidele ja vikerkaareparaadidele.

Peame endalt küsima, kas Tallinnas elavad noored naised on valmis selleks, et meie pealinna tekivad immigrantide tõttu vägistamisohtlikud getod? Sellise maailma toob meile sotside pühendumine multikulti ideoloogiale. Sotsid on mujal Euroopas tõestanud, et nad on valmis ohverdama multikulti ehk islamiseerumise altarile kõik oma teised lemmikvähemused – naised, homod, vähemusrahvused.

Sotsid ja Keskerakond – halvim kombinatsioon

Pange tähele sotside valimislubadust: lõpetada Keskerakonna AINUvõim. Suurema keerutamiseta on meile ära öeldud, et pärast valimisi soovivad sotsid aidata Keskerakonnal võimu säilitada, seda juhul, kui ka neid kampa võetakse. Taoline lahendus oleks kõigist variantidest halvim.

Nagu näeme, ei tegele sotsiaaldemokraadist siseministrile alluvad uurimisorganid üldse Keskerakonna korruptsiooni uurimisega. Kui Keskerakond ja sotsid hakkavad ühiselt Tallinna maksuraha jagama, saab korruptsioon ainult süveneda. Näeme ka seda, et sotsid püüavad innukalt meeldida vene valijale ega teesklegi, nagu läheks neile korda eesti keele positsiooni tugevdamine.

Sotside ja Keskerakonna võimuliidu sünni puhul oleks kõige hirmsam see, mis hakkaks toimuma pealinna haridus- ja kultuurielus. Kui Keskerakonna haridus- ja kultuuripoliitika juhindub eelkõige soovist suunata kopsakad summad maksumaksja raha oma inimestele (Linnahall! Ohvitseride maja!), siis sotside lisandumine võimuliitu paneb kultuurirahade suunamisele räige vasakäärmusliku pitseri.

Oleme karmisõnalised, aga põhjusega

Valijal, kes tahab näha Tallinna eestimeelse ja ausa juhtimise all toimiva Eesti Vabariigi pealinnana, on õigupoolest vaid üks kindel valik. Selleks on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE).

Konkurendid peavad EKRE-t liiga karmisõnaliseks, aga seda ongi vaja – pöialde keerutamisest poliitikas kasu ei ole. Me ei lase teistel varastada, ei lase muuta Tallinna homopealinnaks ega teha siia immigrantide getosid. Me ei lase koolidesse või lasteaedadesse sooneutraalsuse ajupesu. Ja meil on linnaruumi arendamiseks ja inimeste elukvaliteedi tõstmiseks värsked ideed. (Loe lähemalt lk 3 ja lk 20.)

Linnaelanikud väärivad koalitsiooni, kus iga erakond hoolitseb selle eest, et partner ei muutuks liiga mugavaks ega üleolevaks. Tallinna ja Eesti tulevik on kindlates kätes vaid siis, kui järgmise linnavalitsuse moodustamisel osaleb ka EKRE. Me mõistame, et küsime valijatelt 15. oktoobril usalduskrediiti. Aga me anname endast kõik, et seda õigustada.

 

Martin Helme (41)

• EKRE Riigikogu fraktsiooni esimees, rahanduskomisjoni liige
• Kaitseliitlane
• Viie lapse isa
• EKRE esinumber Mustamäel

 

 

 

Foto: Erik Prozes

 

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused