Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Kremli kasulik idioot” Jürgen Ligi kutsus Riigikogus Eesti oma kaitsevõimekust hülgama ja ainult liitlaste peale lootma

-
01.03.2022
Jürgen Ligi tahtis kord ajateenistust üldse kaotada.
© Uued Uudised

Kui kogu Eesti soovib Putini agressiivsuse süvenedes veelgi rohkem tõsta Eesti kaitsevõimet, siis Reformierakonna aseesimees ja Riigikogu saadik Jürgen Ligi, kes kaitseministrina kaotas Eesti sõjaväeluure ning nõudis ka ajateenistuse kaotamist, tahab Eesti kaitsevõime nulli viia ning loota ainult liitlaste peale – unustades et ka Eesti on NATO oma kohustustega.

“NATO, Euroopa Liit, liitlassuhted – need on Eesti reliikviad ja vabaduse sümbolid. Ja just nimelt kollektiivkaitse, mitte mingisugused sõjaplaanid, mis näevad ette kahevõitlust Venemaaga. Kahjuks täna on juba seda pilti siit kõlanud. Ei, me ei peaks isegi praegu rääkima mingitest relvahangetest, mis ju kõik võtavad aega, või suurtest täiendavatest lisaeraldistest. /…/ See on ju jällegi üks liitlassuhete triumf, et meile tuuakse siia piiri äärde vägesid juurde. Ja kui meil on võimelüngad, siis arvestage, et need jäävad meil alati. Me ei suuda kogu täiemõõdulist armeed ülal pidada ja kahevõitlust Venemaaga pidada. Kuid just nimelt liitlassuhted on need, mis tagavad meil ka võimelünkade täitmise liitlaste abiga. Lõppkokkuvõttes on meie liitlased ennast ju relvastanud selleks, et hävitada venelaste tanke ja lennukeid. /…/ Aga ka neid siia tuues NATO piiride kaitseks,” rääkis Ligi.

Sellest jutust kumab läbi kärpevalitsuse soov mitte kulutada raha mitte millegi peale, ainult oma kõhu alla roobitseda. Ligi unustab täielikult just selle, et Eesti on NATO ja NATO-s loeb kollektiivkaitse ehk siis Eesti peab oma panuse andma. Mingit kahevõitlust Venemaaga pole keegi kavandanudki, oma Kaitseväe relvastamine on osa NATO heidutusest, mitte rumal isetegevus, nagu Ligi näib arvavat. Samuti arvab reformar, et teised peavad relvastuma, aga meie laseme nende nahal liugu – nii näeb kärpeerakonna saadiku arvates välja “liitlassuhete triumf”.

Ligi kutsub Eestit üles loobuma relvahangetest, ta arvab, et võimelünkasid ei peaks kaotama (“need jäävad meil alati”) ning paneb peavastutuse liitlastele, kes peaksid tema arvates Eestit kaitsma, kuigi suurema sõja korral on neil ka oma maa kaitsta ning nad ei pruugi piisavat jõudu omada või siis sõjalisest olukorrast lähtuvalt siia jõuda. Ligi ei tea ka Saksa maavägede ülema Alfons Mais sõnu möödunud nädalal: “Võimalused, mida me saame poliitikutele (NATO) toetuseks pakkuda, on äärmiselt piiratud. Bundeswehr “on sama hästi kui paljas”.

Pakkuda välja, et Eesti ei peaks praegu ajama relvahankeid, võib ainult väga rumal inimene või Kremli “kasulik idioot”, mida Jürgen Ligi kahtlemata on ja seda täies mõõdus – on ju tema ministriaegadesse jäänud nii sõjaväeluure kaotamine kui ka ulatuslik rahapesu Venemaalt läbi Eesti Läände.

Reformierakond alustas võimule saades kärbetega, sealhulgas kaitsepoliitikas – nüüd tahavad nad nii põhjalikud kärped teha, et Eestit jääks kaitsma ainult liitlased.

Ligi jutt käib EKRE saadiku Leo Kunnase riigikaitse kavade kohta, mida võib lugeda SIIT. Kõrvutades saab lugeja aru, kes on tõeliselt Eestimaa kaitsmise eest väljas ja kes mitte. Küll aga leidis Ligi aega poliitiliste oponentide ründamiseks.

Jürgen Ligi jutt pälvis vihast kriitikat EKRE fraktsiooni esimehelt Henn Põlluaasalt, kes ütles: “Minu sõnavõtu põhjuseks on Reformierakonna aseesimehe Jürgen Ligi sõnavõtt, kus absoluutselt reaalset olukorda eirates teatas ta siitsamast puldist, et me ei pea, meil ei ole vaja enda kaitsekulutusi tõsta. Me peame unustama igasugused kaitsehanked, samamoodi erinevate kaitsevõimelünkade likvideerimise, sest seda ei ole vaja. Ma ei saa aru, kus maailmas sellised inimesed elavad, millise kivi alt nad välja ronivad. Me teame, kuidas Venemaa on ujutanud terve maailma üle valeinfo, propaganda ja demagoogiaga, ja kui meil siin Riigikogus ühe valitsuskoalitsiooni aseesimees ühineb putinliku propagandaga, siis see on äärmiselt kahetsusväärne. Tegemist ei ole lihtsalt oma positsiooni tõttu juba kasuliku idioodiga, vabandage väljendust, aga see on juba midagi märksa olulisemat või hirmuäratavamat. See on juba kaasakiitmine meie kaitsevõime ja suveräänsuse hävitamiseks ja seda absoluutselt ei ole võimalik tolereerida.”