Kremli-meelne Yana Toom tõestas ennast ka euroföderalistina

Eurosaadik Yana Toom Süüria diktaatori al-Assadi juures.

Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom on ERR-ile võimalikku Itaalia rahanduskriisi kommenteerides öelnud, et Euroopa Liit käitus Kreekat päästes föderatsioonina ning sama toimub ka Itaalia puhul.

Seda öeldes kinnitas Toom, et ta on föderatiivse Euroopa pooldaja ehk kadunud Nõukogude Liidu asemel meeldiks talle samasugune internatsionalism Euroopas.

“Aga see ongi see koht – taas minu jaoks väga selge – kus meil ongi vaja föderaalset Euroopat. Millega minu teada ükski Eesti erakond ei nõustu ja ega ka europarlamendis föderaliste väga palju ei ole. Aga olgem ausad – siis kui me kollektiivselt aitasime Kreeka pankasid, päästsime nad tegelikult august välja – me käitusime nagu föderatsioon,” rääkis Toom, kelle hinnangul tegid riigid seda mitte solidaarsusest, vaid oma naha päästmiseks.

Just see viimane fraas ongi oluline, kuid selle vahega, et eestlased päästsid mitte oma, vaid võõraid nahku – Eesti maksumaksja andis raha selleks, et Kreeka saaks ära maksta Saksa pankadele, kes on peamine Ateena valitsustele laenaja. Euroopa Liidu ühine rahanduspoliitika on vajalik suurtele liikmesriikidele, et nad oma laenudele tagatise saaks, kui mõni riik enam maksta ei suuda.

Lõuna-Euroopa riikide rahandusraskuste taga on lisaks  lõunamaalaste ülelaenamiskombele ka Saksamaa rahandus- ja majandussüsteem, mis ongi need riigid sakslaste võlaorjusesse püüdnud.

Mis aga puutub Yana Toomi, siis tema oli tõeline globalist ja pole vahet, kas ida või lääne suunal – Eesti omariiklusele on ta igati ohtlik.

Kommentaarid