Kremli suuvooder Yana Toom ründas taas Balti riikide rahvus- ja lõimimispoliitikat

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Yana Toomi suust kostab vaid Kremli öeldud sõnu.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom väitis selles esindusorganis peetud tehtud lühikeses kõnes, et Euroopa Liidus toimub rahvusvähemuste sundassimileerimine, kuid see ei olevat nagu kellegi mure.

Eurosaadik väitis, et sõnaühend “ühinenud mitmekesisuses” on ilmselt Euroopa Liidu kuulsaim loosung. “Mitmekesisusel on mitmeid liike ning üks neist on keeleline mitmekesisus. Teeseldakse toetust keelelisele mitmekesisusele, kuid samal ajal regulaarselt suletakse silmad olukorrale mõnedes Euroopa Liidu liikmesriikides, kus püütakse sundassimileerida suuri keelelisi vähemusrühmi”, edastas Yana Toom.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Euroopa Parlamendi saadik tõi näiteks Eesti ja Läti, kellele Euroopa Liiduga ühinemise eel soovitati Brüsselist teha jõupingutusi, et integreerida venekeelne vähemusrahvus. „Nüüd, 15 aastat hiljem, alustab Läti valitsuskoalitsioon järgmisel aastal üleminekuga täielikule riigikeelsele haridusele. Ei hoolitud 30 protsendist venekeelsest vähemusest, eirati proteste ja eiratakse fakti, et sundassimileerimine on rahvusvahelise õigusega keelatud.“

Euroopa Liidu liikmeks saades olevat Toomi sõnul lihtsalt kõik Brüsseli poolt antud soovitused unustatud. „Nüüd, olles EL-i liikmed, võime de facto rikkuda rahvusvähemuste õigusi, jäädes karistuseta, sest Euroopal on lahendada märksa pakilisemaid probleeme. Kuid kolleegid, inimõiguste rikkumine on inimõiguste rikkumine, isegi kui see toimub Euroopa Liidus. Ehk vaatame enne ikka ise peeglisse, kui hakkame taaskord otsima vigu teistes,” tegi Yana Toom kokkuvõtte.

Nii ajab föderalistist eurosaadik Yana Toom Brüsselis endiselt Kremli-meelset poliitikat, toetudes Venemaa kuulsale kaasmaalaste-poliitikale. Esindades Eestit, ei arvesta ta samas selle riigi loomise rahvusriikluse põhimõttega, mis on kirjas ka Põhiseaduse preambulis, vaid soovib siin luua multikultuurset ühiskonda, kus venelased saaksid riigikeelt eirata. (BNS-UU)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused