Kremli suuvooder Yana Toom ründas taas Balti riikide rahvus- ja lõimimispoliitikat

Yana Toomi suust kostab vaid Kremli öeldud sõnu.

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom väitis selles esindusorganis peetud tehtud lühikeses kõnes, et Euroopa Liidus toimub rahvusvähemuste sundassimileerimine, kuid see ei olevat nagu kellegi mure.

Eurosaadik väitis, et sõnaühend “ühinenud mitmekesisuses” on ilmselt Euroopa Liidu kuulsaim loosung. “Mitmekesisusel on mitmeid liike ning üks neist on keeleline mitmekesisus. Teeseldakse toetust keelelisele mitmekesisusele, kuid samal ajal regulaarselt suletakse silmad olukorrale mõnedes Euroopa Liidu liikmesriikides, kus püütakse sundassimileerida suuri keelelisi vähemusrühmi”, edastas Yana Toom.

Euroopa Parlamendi saadik tõi näiteks Eesti ja Läti, kellele Euroopa Liiduga ühinemise eel soovitati Brüsselist teha jõupingutusi, et integreerida venekeelne vähemusrahvus. „Nüüd, 15 aastat hiljem, alustab Läti valitsuskoalitsioon järgmisel aastal üleminekuga täielikule riigikeelsele haridusele. Ei hoolitud 30 protsendist venekeelsest vähemusest, eirati proteste ja eiratakse fakti, et sundassimileerimine on rahvusvahelise õigusega keelatud.“

Euroopa Liidu liikmeks saades olevat Toomi sõnul lihtsalt kõik Brüsseli poolt antud soovitused unustatud. „Nüüd, olles EL-i liikmed, võime de facto rikkuda rahvusvähemuste õigusi, jäädes karistuseta, sest Euroopal on lahendada märksa pakilisemaid probleeme. Kuid kolleegid, inimõiguste rikkumine on inimõiguste rikkumine, isegi kui see toimub Euroopa Liidus. Ehk vaatame enne ikka ise peeglisse, kui hakkame taaskord otsima vigu teistes,” tegi Yana Toom kokkuvõtte.

Nii ajab föderalistist eurosaadik Yana Toom Brüsselis endiselt Kremli-meelset poliitikat, toetudes Venemaa kuulsale kaasmaalaste-poliitikale. Esindades Eestit, ei arvesta ta samas selle riigi loomise rahvusriikluse põhimõttega, mis on kirjas ka Põhiseaduse preambulis, vaid soovib siin luua multikultuurset ühiskonda, kus venelased saaksid riigikeelt eirata. (BNS-UU)

Kommentaarid

Üks kommentaar loole “Kremli suuvooder Yana Toom ründas taas Balti riikide rahvus- ja lõimimispoliitikat

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga